banner39

GATA, Çetin Doğan'a sağlam raporu verdi

GATA'da çekilen MR, EMG sonuçları, kan ve idrar tahlili raporları Doğan'da ciddi bir sağlık sorunu göstermedi.

Arşiv 13.04.2010, 05:55 13.04.2010, 14:13
GATA, Çetin Doğan'a sağlam raporu verdi


Nöbetçi Hakim Oktay Kuban tarafından tahliye edildikten sonra GATA’ya yatan emekli Orgeneral Çetin Doğan’ın son raporlarına star ulaştı. Doğan’ın raporları sağlıklı olduğunu gösterirken  kamuoyuna bel fıtığı ve ayakta uyuşma şeklinde açıklama yapılmasına rağmen, ilgili bölüm yerine nörolojiye yatırıldığı öğrenildi.

BEYİN CERRAHİSİNE DEĞİL NÖROLOJİYE

Bel fıtığı şikayetiyle 2 Nisan’da GATA’ya giriş yapan Çetin Doğan, beyin cerrahi servisinde muayene olması gerekirken, Tabip Albay Prof. Dr. Mehmet Saraçoğlu’nun telkiniyle nöroloji servisine yatırıldı. Bu durumun fıtık ameliyatı olmayı reddeden Çetin Doğan’ın nöroloji servisinde kalma süresinin uzatılmasını sağlamak olarak değerlendirildi.

TIBBİ BULGULAR YOK AMA ‘EMİR’ VAR

Nöroloji kliniğinin isteği üzerine çekilen MR ve EMG grafiğinin ardından hazırlanan 8 Nisan tarihli raporda ilginç ayrıntıya dikkat çekildi. Herhangi bir olumsuz bulgunun elde edilemediği belirtilen raporda “Nöroloji Servis Şefi Prof. Dr. M. Araçoğlu’ndan şifaen alınan sonuca göre, ‘Aktif denervasyon bulgusu belirtilmemesine rağmen kronik denervasyon bulgusu olduğu ifade edilmektedir’ denildi.

ÇEKİLEN MR’A GÖRE HERŞEY NORMAL

Çetin Doğan’ın tetkikler sonucu elde edilen kan değerlerinde ise herkeste görülebilecek düzeyde, kolesterol, trigliserid ve hayati tehlike arz etmeyen minimal üre yüksekliği dışında herhangi bir bulgu elde edilemediği öğrenildi. 2 Nisan 2010 tarih ve 2920 nolu lomber (bel) ve servikal (boyun) MR sonuçlarına göre her şeyin normal olduğu belirtildi.

EMG BULGULARI DA ‘NORMAL’ DEDİ

Uzmanlar, bulguları sağlıklı 100 insanın yüzde 70-80’inde görülebilecek bir durum olarak değerlendiriyor. Bu durumun en büyük işareti ise Çetin Doğan’ın ameliyat olmayı reddetmesi olarak gösteriliyor. 5 Nisan 2010 ve 770 protokol numarası ise çekilen Çetin Doğan’ın EMG’sinde ise “Elektrofizyolojik bulgular normal sınırlar içindedir” denilerek yatarak tedavi yapılacak bir durum olmadığı vurgulanıyor.

Kaynak: Star

Yorumlar (0)
26
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?