GATA önünde başörtüsü protestosu

Emine Erdoğan'ın GATA'ya alınmaması, bir grup tarafından GATA'nın önünde protesto edildi.

GATA önünde başörtüsü protestosu


Dünya Bülteni/Haber Merkezi

Başbakan Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın GATA'da Nejat Uygur'u ziyaret etmesinin engellenmesi tartışmaları ile yeniden gündeme gelen başörtüsü yasağı Gülhane Askeri Tıp Akademisi (GATA) Hastanesi önünde protesto edildi.

Genç Siviller, Mazlum-Der ve Başkent Kadın Platformu üyesi bir grup kadın, GATA önünde Emine Erdoğan'ın hasta ziyaretinin başörtüsü nedeniyle engellenmesini protesto eden basın açıklaması yaptı.

Genç Siviller Üyesi Çarlıoğlu, grup adına yaptığı açıklamada, kendilerinin Türkiye'nin ''başlarını örten'' kadınları olduğunu belirterek, başörtüleri sebebiyle engellendiklerini ve ayrımcılığa maruz kaldıklarını söyledi.

Başbakan Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın GATA'ya hasta ziyaretinin başörtüsü nedeniyle engellendiğini ifade eden Çarlıoğlu, ''Başbakan eşi bile olsanız bu ayrımcılıktan kurtulamazsınız'' dedi.

Çarlıoğlu, ''Bu ülkede giremediğimiz tek kapı GATA Hastanesi değil. Yüzümüze kapanan diğer kapılar da buradaki yasaktan ilham alıyor. Bugün İlker Başbuğ'un bir gazeteye yaptığı açıklamalar samimi ise biz bu kapıdan girebilmeyiz'' diye konuştu.


 

Güncelleme Tarihi: 05 Şubat 2010, 18:40
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35