banner39

GATA'da komaya girmesi kafaları karıştırdı

GATA'ya sağlam giden Ergenekon sanığı Levent Ersöz'ün komaya girdiği iddiası kafaları karıştırdı.

Arşiv 06.04.2009, 02:28 06.04.2009, 07:12
GATA'da komaya girmesi kafaları karıştırdı


GATA'ya sağlam olarak giden Ergenekon terör örgütü sanıklarından emekli Tuğgeneral Levent Ersöz'ün 'nekrotizan faziit' (halk dilinde et yiyen bakteri) hastalığına yakalanarak, komaya girmesi kafalarda soru işaretlerinin oluşmasına neden oldu.

Zira, 'usulsüz' olarak Gülhane Askerî Tıp Akademisi'ne sevk edilen Ersöz'ün sadece prostat rahatsızlığı bulunuyordu. GATA'ya gitmeden önce kaldığı Kartal Koşuyolu Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nden 7 uzman doktorun imzasını taşıyan raporda, Levent Ersöz'ün ciddi bir kalp rahatsızlığı bulunmadığı, bundan sonraki sürecin ilaç tedavisi ile takip edilebileceği belirtilmişti.

Esas probleminin prostat olduğunu kaydeden doktorlar, ameliyat önerisinde bulunmuştu. Üroloji uzmanları prostat ameliyatı olan bir hastanın bakteriyal olarak 'nekrotizan faziit' hastalığına yakalanmasını 'çok nadir bir durum' olarak değerlendiriyor. Hastalığın ilerleyen süreçte yüzde 60 oranda ölüme kadar götürebileceğini hatırlatılıyor. Hastanın yoğun bakımda tutulması gerektiği belirtiliyor.

Kaynak: Zaman


banner53
Yorumlar (0)
28
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?