banner39

Gazeteci İsmail Güneş toprağa verildi

Helikopter kazasında hayatını kaybeden gazeteci İsmail Güneş, son yolculuğuna uurlandı.

Arşiv 01.04.2009, 21:54 01.04.2009, 21:54
Gazeteci İsmail Güneş toprağa verildi


Kahramanmaraş'ta helikopterin düşmesi sonucu hayatını kaybeden İhlas Haber Ajansı (İHA) muhabiri ve Sivas Gazeteciler Cemiyeti Başkan Yardımcısı İsmail Güneş, göz yaşları arasında toprağa verildi.

Güneş'in Cenazesi Sivas Gazeteciler Cemiyeti önündeki törenin ardından ambulansa konularak, Sivas Ulu Camisi'ne getirildi.

Burada Güneş'in Türk bayrağına sarılı, üzerinde karanfiller bulunan tabutu başında toplanan meslektaşları uzun süre gözyaşı döktü.

Güneş'in meslektaşları tabutunun üzerine fotoğraf makinelerini bırakarak dua etti. Bir meslektaşı ise "Arkadaşımızı dondurdular" diye tabutunun başında göz yaşı döktü.

Cenaze namazı sırasında Ulu Camisi'nde büyük yoğunluk yaşanırken, vatandaşlar caminin avlusuna sığmadı.

Daha sonra Sivas Müftüsü Mustafa Balık'ın kıldırdığı cenaze namazının ardından Güneş'in cenazesi, Yukarı Tekke Mezarlığında kazada yaşımını yitiren diğer 3 kişinin yanında toprağa verildi.

Vali Veysel Dalmaz, İHA Genel Müdürü Kahraman ve meslektaşları Güneş'in mezarının üzerine karanfil ve çiçekler dikti.

Bu sırada Güneş'in bazı meslektaşları ve yakınları fenalık geçirdi.

Ayrıca Güneş'in "Unutmayacağız" yazılı fotoğrafı da mezarı başına konuldu.

Cenaze törenine katılan AA Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Dr. Hilmi Bengi de İHA Genel Müdürü Fevzi Kahraman'a Devlet Bakanı Prof. Dr. Mehmet Aydın'ın taziye dileklerini iletti.

Cenaze törenine, Güneş'in ailesi, yakınları, meslektaşları ile Sivas Valisi Veysel Dalmaz, BBP'den belediye başkanı seçilen Doğan Ürgüp, eski belediye başkanı Sami Aydın, AA Haber Yayın Daire Başkanı Muzaffer Şahin, Emniyet Müdürü Yahya Bal, TSO Yönetim Kurulu Başkanı Osman Yıldırım, meslektaşları ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Kaynak : AA

banner53
Yorumlar (0)
31
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?