Gazeteci-Yazar Mustafa Nezihi Polat anılıyor

Gazeteci, yazar ve dâvâ adamlarından Mustafa Nezihi Polat, dostları ve sevenleri tarafından anılıyor.

Gazeteci-Yazar Mustafa Nezihi Polat anılıyor


Ömer Faruk Akari / Dünya Bülteni

Türkiye’nin seçkin gazeteci, yazar ve dâvâ adamlarından Mustafa Nezihi Polat, ESKADER’in düzenlediği “Bâbıâli Sohbetleri” çerçevesinde dostları ve sevenleri tarafından hatırlanıyor.

Türkiye’nin seçkin gazeteci, yazar ve dava adamlarından Mustafa Nezihi Polat, ESKADER’in düzenlediği “Babıâli Sohbetleri” çerçevesinde dostları ve sevenleri tarafından hatırlanıyor. Anma programında Polat’ın müessisi olduğu efsanevî haftalık İttihad gazetesi de konuşulacak. Mehmet Nuri Yardım tarafından yönetilecek olan toplantıya basın, yayın, fikir ve sanat dünyasının tanınmış isimlerinin katılması bekleniyor.

Edebiyat Sanat ve Kültür Araştırmaları Derneği (ESKADER)’nin düzenlediği “Bâbıâli Sohbetleri”nin 12’ncisi 20 Mayıs Perşembe akşamı saat 18.00’de Cağaloğlu’nda Kitap Kahve’de (Alayköşkü Caddesi, No:11) gerçekleşiyor.

Erzurum’dan İstanbul’a gelen ve kısa zamanda geniş bir çevreye kendisini sevdiren gazeteci, yazar ve dava adamı Mustafa Nezihi Polat, vefatından 40 yıl sonra dostları ve sevenleri tarafından rahmetle anılıyor.

Katılımcılar Polat’ın hayatı, gazeteciliği, fikirleri ve aksiyoncu kişiliği hakkında konuşacak ve hatıralarını nakledecekler. 1970 Ağustos’unda henüz çok genç yaşta iken İstanbul’da bir trafik kazasında vefat eden Mustafa Nezihi Polat, Fatih Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından Eyüp Sultan Mezarlığı’na defnedilmişti. Mustafa Nezihi Polat adına, İttihad’tan sonra yöneticilik yaptığı Yeni Asya gazetesi tarafından bir hikâye yarışması açılmıştı.

Herkese açık olan toplantıyla ilgili ayrıntılı bilgiye 0 (212) 5112323 telefon numarasından ulaşılabilir.

Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2010, 21:16
banner53
YORUM EKLE

banner39