banner39

Gazetelerin manşetleri

Türkiye gazetelerinde bugün öne çıkan konular Başbakan Erdoğan'ın bir yazarla girdiği polemikti...

Arşiv 22.08.2007, 07:41 22.08.2007, 13:26
Gazetelerin manşetleri
 

Bekir Coşkun: Gidemem, gidecek başka yerim yok  
 Gidecek yerim yok. Ben başka hiçbir ülkeyi sevmedim. Bu yurdun taşını toprağını, sulaklarını, denizlerini, ırmaklarını, yaylalarını, kedilerini, kirpilerini sevdim, tanıksınız. Bir dal kesildiğinde yanarım.
 
Fino Kouchner   
Fransa-Irak-ABD ilişkilerinde yeni bir sayfa açmak üzere üç günlüğüne Bağdat’a giden Fransız Dışişleri Bakanı Kouchner, Paris’te sert tepkiyle karşılandı. Muhalefetteki Yeşil Parti’nin milletvekili Noel Mamere (yanda), "Fransa fino gibi davranıyor" derken, hedefteki bakan, "Amerikalılara yağcılık yapmadığını" savundu.

 

Erdoğan'ın çeteleri anlatırken dili sürçtü 

Başbakan, çetelerle mücadeleyi anlatırken dili sürçtü. Erdoğan, şunları söyledi:
"Çeteler ciddi vurgun yedi. Çeteler, bürokrasi, asker, meclis, polis, siyasetin içine sızmış. Yargı içine s....mış (hemen sızmış diye düzeltti). Bunların nerelerde neler yaptıkları ortaya çıkarıldı. Bu konularla ilgili yargı süreci başladı. Eğer biz yere sağlam basarsak, bu çetelerden, mafyalardan ülkemizi temizleriz." Başbakan Erdoğan önceki gece Kanal D'deki progranda, 'ılımlı İslam' yakıştırmalarının çok çirkin olduğunu belirtti ve "Bu bir defa dinimize saygısızlıktır, hakarettir. İslam'ın ılımlısı ılımsızı falan olmaz, İslam İslam'dır o kadar" dedi.
      
Vatandaşlıktan atmayın, sürgüne gönderin
Oysa pek çok insanı iyimserliğe sevk eden bir açılım yapmıştı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, seçimi kazandığı 22 Temmuz gecesi partisinin genel merkezinin balkonundan halka hitap ederken.Başbakan değil turizm acentesi
'Komünistler Moskova'ya', 'Türbanlılar Arabistan'a' diyebilen zihniyete Erdoğan katkısı: Cumhurbaşkanını beğenmeyen vatandaşlıktan çıksın.


 

Uçağa binene büyük gözaltı
ABD'de 11 Eylül'den sonra başlatılan güvenlik önlemi son uçak kaçırma olayından sonra Türkiye'de de uygulamaya girdi. İçişleri Bakanı, Emniyet'in "arananlar listesi" nin iç hatlardaki güvenlik güçleri bilgisayarına yüklenmesini onayladı.

 
 
Helal olsun
Belda, Diyarbakır'da sokaklarda mendil satıyordu. Bir gün valiye "Ben okumak istiyorum" deyince hayatı değişti. Valiliğin yardımıyla önce okuma-yazma kursunu bitirdi. İlköğretim ve liseden birincilikle mezun oldu. Bu yıl girdiği ÖSS'de de Diyarbakır Dicle Üniversitesi Mimarlık Bölümü'nü kazandı.


 

Modelim Özal 
Abdullah Gül, işadamlarına Köşk’te ‘Özal-Demirel modeli’ sözü verdi. Cumhurbaşkanlığı uçağını kullanmayacağını söyleyen Gül, yurtdışı seyahatlerine kalabalık işadamı heyetleriyle birlikte gidecek

 


Bu laf yakasına yapışır 
 
Gazeteci Coşkun’dan kendisine ‘Vatandaşlıktan çıksın’ diyen Erdoğan’a: Bu sözler Tayyip’e yakışır, Başbakan’a yakışmaz. “Ben bu sözü daha önce de duymuştum. İran’da mollaların gelişinden önceki havaya benziyor. İran’da da aydınlara ’Çekin gidin’ demişlerdi”
 
 

'Faşizanca öneri'
Erdoğan'ın 'Gül'ü benimsemeyen yurttaşlıktan çıksın' sözlerine tepki yağdı.

 

Hava korsanları ders oldu arananlar uçağa binemeyecek  
 Ülke genelindeki 40 havaalanı, polisin bilgi arşivine anında ulaşacak. Hakkında arama kaydı bulunan yolcular, biletleri kontrol eden görevlilere takılacak.
Uçak kaçırma eylemlerinin artması üzerine harekete geçen Emniyet, havaalanlarındaki güvenlik tedbirlerini artırıyor. Artık iç hatlardan bilet alan herkes, güvenlik araştırmasından geçirilecek. Hakkında arama emri bulunanlar uçağa binemeyecek. 


 

Üç kıtayı TAVladı
Havaalanı inşaatlarında dünyanın aradığı marka olan TAV, Tunus Enfidha Havaalanı inşaatının ardından, Libya'nın Tripoli Havaalanı ihalesini de kazandı. Libya hükümeti havaalanı için 3 milyar dolarlık yatırım yapmayı planlıyor.


 
Galatasaray evinde kiracı
Seyrantepe protokolü gereği Ali Sami Yen Beden Terbiyesi'ne devredilince, Cim-Bom stattaki bütün gelir haklarını kaybetti.

 

Fatih savaşı
Ruslar prensipte "Evet" dediği F.Bahçe'den daha fazla para koparmak için işi yokuşa sürüyor. F.Bahçe ise "Teklifi yaptık, Fatih Tekke'yi imzaya bekliyoruz.Küresel finans sistemindeki krizi tek bir ülke çözemiyor ABD ve Japonya ortak hareket edecek
Uluslararası piyasalarda 1 aydır süren çalkantılara ve kredilerde yaşanan daralmaya rağmen kendi faiz politikalarından taviz vermeyen ABD ve Japonya taktik değiştirdi. Dünya çapındaki tüm piyasalara yüzde 20'ye varan kayıplar yaşatan kriz karşısında ABD Hazine Bakanı Henry Paulson dün telefona sarıldı ve Japonya Maliye Bakanı Koji Omi'yi aradı.

Kaynak: Cnnturk

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?