banner39

Gazze için bir gemi de Beyrut'tan hareket edecek

Gazze'ye insani yardım götüren filoya saldıran İsrail'e bir tepki de Arap STK'dan geldi.

Arşiv 06.06.2010, 15:40 06.06.2010, 15:40
Gazze için bir gemi de Beyrut'tan hareket edecek


Dünya Bülteni / Haber Merkezi

İsrail'in Gazze'ye yardım taşıyan Mavi Marmara Gemisi'ne saldırması ve 9 Türk vatandaşını katletmesini tüm dünyada olduğu gibi Arap kamuoyunu hareketlendirdi. Gazze'ye yönelik ablukanın kırılmasına yönelik bir yardım gemisi de önümüzdeki hafta Lübnan'ın başkenti Beyrut'tan Gazze'ye hareket edecek.

İsrail'in ablukasını kırmaya yönelik olarak Beyrut'tan Özgür Filistin Hareketi "Özgür Gazeteciler Kampanyası"adı altında önümüzdeki hafta içinde Beyrut'tan Gazze'ye yeni bir geminin hareket edeceğini ilan etti.

Özgür Filistin Hareketi Başkanı Yaser Kışlak söz konusu geminin İsrail'in insanlık dışı ablukası altında yaşayan Filistinli çocuklara yardım kırtasiye maddelerinin yanı sıra abluka altında yaşayan Filistinlilerin yaşadıkları koşulları izleyecek gazeteciler taşıyacağını söyledi. Kışlak deniz filosuna mümkün olduğunca geniş katılımın sağlanması çağrısında bulunurken, filonun önümüzdeki hafta içinde Lübnan sahillerinden harekete geçeceğini söyledi. Aynı zamanda gemide Avrupalı bir çok parlamenterin bulunduğu 25 eylemci ve 50 gazetecinin bulunacağını ekledi.

 

banner53
Yorumlar (0)
24
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?