banner39

Gazze'den gelen cenazeye Kayseri'de yoğun karşılama

İsrail askerlerinin öldürdüğü Furkan'ın cenazesini Kayseri'de binlerce kişi karşılandı.

Arşiv 03.06.2010, 22:22 03.06.2010, 22:22
Gazze'den gelen cenazeye Kayseri'de yoğun karşılama


Dünya Bülteni / Haber Merkezi
  
 
Gazze'ye yardım götüren gemilerle birlikte gönüllülerin arasında yer alan 19 yaşındaki Furkan Doğan, İsrail askerlerinin gemi baskınında öldürülmüştü. Doktor olmak hayali ile üniversite sınavlarına hazırlanırken İsrail askerinin kurşunlarıyla başında vurularak hayatını kaybeden Furkan'ın cenazesi önce İstanbul'a oradan da Kayseri'ye hava yoluyla getirildi. Furkan Doğan'ın cenazesini memleketinde binlerce kişi gözyaşlarıyla karşılandı.

Türk Hava Yolları'nın akşam saat 18.45 İstanbul-Kayseri seferini yapan uçağıyla memleketine getirilen Furkan Doğan için hava terminali önünde binlerce kişi toplandı. İsrail'i protesto eden grup, uçaktan alınan cenazenin götürülüşü sırasında gözyaşlarını tutamadı.

Cenazeyi taşıyan Ambulans üzerine güller atanlar kadar, Furkan'ın cenazesini görmek isteyenler de izdihama neden oldu. Gözyaşlarını tutamayan kalabalık grup ambulansın arkasından dualarla yürüyerek hava terminalini terk etti.

Furkan'ın cenazesi Yenimahalle'de ki Fatih Cami'ne getirilerek dua edildi. Furkan'ın ailesi de cenaze başından hiç ayrılmadı.

Cenaze daha sonra özel bir hastanenin morguna konulacak. Furkan Doğan için yarın Hunat Camii'nde Cuma namazı sonrası kılınacak cenaze namazından sonra şehir kabristanında defnedilecek. Cenazeye çok sayıda Kayserilinin katılması bekleniyor.
 
 

banner53
Yorumlar (0)
31
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?