banner39

Gazzeli yaralı annenin bebek sevinci

İHH tarafından Gazze'den İstanbul'a getirildiğinde 7 aylık hamile olan Hatal'ın bebeği doğdu

Arşiv 20.05.2008, 10:59 20.05.2008, 17:00
Gazzeli yaralı annenin bebek sevinci


Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Türkiye'ye tedavi edilmek için getirilen Filistinli anne Maha Abul Al Hatal, bebeğini İstanbul'da dünyaya getirdi. Türkiye'ye getirildiğinde 7 aylık hamile olan Hatal, özel bir hastanede doğum yaptı. "Muhammed" ismini koyduğu bebeğini kucağına alan Hatal, "Çok mutluyum" dedi.

Mart ayında İsrail'in Gazze'ye düzenlediği saldırılarda bir bacağını kaybeden, bir bacağından da ağır yaralanan Filistinli anne Maha Abul Hatal, tedavi edilmek için getirildiği Türkiye'de büyük bir mutluluk yaşadı.

İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından İstanbul'a getirildiğinde 7 aylık hamile olan Hatal'ın önceki gün sağlıklı bir bebeği oldu. Doğum, özel bir hastanede gerçekleştirildi. Hatal, çocuğuna "Muhammed" ismini koydu.
"Çok mutluyum"

Çocuğunu kucağına alan Hatal, duygularını anlatırken "Çok mutluyum. Allah razı olsun Türkiye halkından. Bize yardım elini uzattılar. Bizi sahipsiz bırakmadılar." dedi.

Eşi ve diğer çocukları Filistin'de olduğu için buruk bir sevinç yaşadığını ifade eden Hatal, "Çocuğumu Filistin'de doğurmak isterdim ama İsrail yüzünden evimi ve ailemi bırakmak zorunda kaldım. Her şeye alıştık, buna da alışacağız." diye konuştu.

Bebeği doğduktan hemen sonra ailesini aradı Gazze'deki ailesinin de sevinç ve üzüntüyü bir arada yaşadığını söyleyen Hatal, "Bebeğim doğduktan sonra Gazze'de bulunan eşimle çocuklarımı aradım. Onlar da çok mutlu oldular. Ama buruk bir sevinç yaşadılar. Eşim, çocuğumuzun doğumuna sevindi fakat yanımda olamadığına, çocuğunu göremediğine de üzüldü" şeklinde konuştu.

Doktorlar, bir bacağını saldırılarda kaybeden bir bacağından da yaralanan Hatal'ın tedavisine hamile olduğu için bugüne kadar başlayamamışlardı. Ağrı kesici de kullanamayan Hatal, bacaklarındaki ağrı sebebiyle büyük bir acı çekiyordu. Bundan sonra tedavisine başlanacak olan Hatal'a protez bacak takılarak yürümesi sağlanacak.
Maha, talihsiz Filistinlilerden sadece biri 25 yaşındaki Maha Abul Al Hatal'ın Filistin'de Fatma, İslam, Melek adlı üç kızı ve Adnan isminde de bir oğlu var. İsrail askerlerinin mart ayı başında Gazze'ye düzenlediği saldırılarda evi tankların top ateşine maruz kalmış. Saldırıda bir bacağını kaybetmiş, bir bacağından da ağır yaralanmış. İHH tarafından 25 Mart 2008'de annesiyle birlikte Türkiye'ye getirildi. Tedavisi tamamlandıktan sonra memleketi Filistin'e dönecek.

banner53
Yorumlar (0)
30
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?