Gazzeliler filoyu Özgürlük 8000 Teknesi ile karşılayacak

İHH'nın öncüsü olduğu Özgürlük Filosu'nu Gazze'de "Özgürlük 8000" Teknesi karşılayacak.

Gazzeliler filoyu Özgürlük 8000 Teknesi ile karşılayacak


Esirlere Yardım Komisyonu, Gazze halkıyla ve zindanlarda bulunan esirlerle dayanışmak için dünyanın dört bir yanından gelecek özgürlük filosunu İsrail zindanlarda bulunan Filistinli esirlerin sayısıyla adlandırılan “Özgürlük 8000” teknesiyle karşılayacaklarını belirtti.

Komisyon’daki koordinasyon sorumlusu Baha El-Medhun konuya ilişkin bugünyazılı bir açıklama yaptı. Filistin Enformasyon Merkezi’ne ulaşan açıklamada Medhun “Filistin özgürlük teknesi gelen misafirleri karşılamak için denize açılacak. Teknede başta Esirler Bakanı Muhammed Ferac El-Gul olmak üzere özgürlüğe kavuşan bazı esirler ve sürgün edilen Filistinliler de olacak.” şeklinde konuştu.

Siyonist gaspçılardan “Şalit’in Dostları” isimli grubun özgürlük filosunu engellemek için yapacakları eyleme karşılık vermek ve Filistin halkıyla dayanışmak için gelen insanları denizde karşılamak için böyle bir girişimi başlattıklarını söyleyen Medhun  “Esirlerimiz, Filistinli kadınları ve çocukları öldürmek için sınırda beklerken direniş grupları tarafından tankın içinde esir alınan Gilad Şalit’den daha çok özgürlüğü hak ediyorlar. Onun yanında yer alan gaspçılar Filistin halkıyla dayanışma için dünyanın dört bir yanından gelen insanları engellemek için denize açılacaklarsa, biz de dünyaya Filistin halkının büyük sıkıntı içinde olduğunu ve Siyonist zindanlarda bulunan esirlerin de insanlık dışı muameleye tabi tutulduklarını iletmek için Gazze’ye gelecek bu özgür ve onurlu filoyu karşılamaya çıkacağız” dedi.

Kaynak: Filistin Enformasyon Merkezi 

Güncelleme Tarihi: 23 Mayıs 2010, 16:11
banner53
YORUM EKLE

banner39