banner15

Gazzeliler, Mısır'ın şampiyonluğuna çok sevindi

Mısır dün oynanan maçta Gana'yı 1-0 yenerek Afrika kupasını kazanınca Gazze halkı sokaklarda sevinç gösterileri yaptı.

Gazzeliler, Mısır'ın şampiyonluğuna çok sevindi

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Dün akşam Afrika Uluslar kupasını kazanarak rekor üstüne rekor kıran Mısır milli takımının başarısı, Gazze'de de sevinç gösterileriyle karşılandı.
 
Gazzeliler sokaklara dökülerek, Mısır'ın Afrika kupasını 7. kez müzesine götürmesi ve aynı kupayı üç kere peş peşe kazanarak tarih yazmasını doyasıya kutladı.
 
Mısır'ın kupayı kazanmasının ardından ellerine Mısır bayrakları alan yüzlerce genç Gazze sokaklarına çıkarak sevinç gösterileri yaptı. Gazze sokakları Mısır bayraklarının asıldığı otomobil ve motosikletlerle doldu.

gazze-misir-futbol.jpg
 

Başbakan İsmail Haniyye Mısır milli takımının kupayı kazanmasınının ardınan bir tebrik mesajı gönderek, Mısır halkı ve yönetimini bu başarıdan dolayı kutladı.

Göstericiler, özellikle de ikinci yarıda girdiği maçta takımı şampiyonluğa taşıyan golü atan Muhammed Geddu ile ilgili; 'Ayiz tehuddu hetlu Geddo' (Onu yenmek istiyorsan Geddu'yu getir.) şeklinde sloganlar attı.

Türk futbolseverlerin yakından tanıdığı Mısır milli takımı kaptanı Ahmed Hassan en iyi oyuncu, Mısır milli takımı kalecisi El Hadari'nin en iyi kaleci seçildiği turnuvada, şampiyonluk golünü atan Muhammed Geddu en çok gol atan oyuncu oldu.
 

Güncelleme Tarihi: 01 Şubat 2010, 16:51
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48