banner39

Gazze'ye bu kez 'sadece kadınlar' gidiyor

Lübnan'da Özgür Filistin Hareketi, Gazze'de Ablukayı Kırma Kadın Komitesiyle İşbirliği ile bir yardım gemisi gönderme kararı aldı.

Arşiv 14.06.2010, 17:12 14.06.2010, 17:18
Gazze'ye bu kez 'sadece kadınlar' gidiyor

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

İsrail'in Gazze'ye yönelik katı ablukasını kırma amacıyla Beyrut'tanan hareket edecek "Meryem" adındaki yardım gemisi Mavi Marmara'nın ardından Gazze halkına yardım taşıyarak ablukayı kırmayı amaçlıyor.
 

Özgür Filistin Hareketi Başkanı Yasir Kışlak bugün Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta düzenlediği basın toplantısında, Meryem Gemisinin Gazzeli çocuklara ilaç ve gıda taşıyacağını söyledi.

Kışlak, basın toplantısında, 'düşman' olarak nitelendirdiği İsrail ile insanlık çatışmasının başladığını belirtti. Kışlak, insanlık, yasalar ve tüm dinlerin meşru gördüğü insan haklarının iade edilmeden bu çatışmanın sona ermeyeceğini vurguladı.

Kışlak ayrıca hiç kimsenin, uluslara açlık ve abluka dayatma hakkına sahip olmadığını belirtti. Özgür Filistin hareketi Başkanı, İsrail'in özgürlük filosuna karşı bulunduğu ahmakça saldırının Filistin davasını dünya komu oyu önünde açıkça ortaya çıktığına işaret etti.

Hazırlık Komitesinin koordinatörü Samar el-Hac kadınların, direnişçilerin en büyük destekçileri olması nedeniyle Meryem gemisinde sadece kandınlar olacağını ifade etti.

Özgür Filistin Hareketi bir aç gün önce aynı amaçla gazetecileri taşıyan "Naci el-Ali" adında bir geminin de harekete geçtiğini duyurmuştu

 

banner53
Yorumlar (0)
23
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?