banner39

'Gazze'yi yakıp yıkan Ehud Barak'tır'

Filistin büyükelçisi: 'Savaş emrini veren, öldüren, yıkan Barak'tır. En çok oyu alan da o olacaktır.

Arşiv 16.01.2009, 13:53 16.01.2009, 15:56
'Gazze'yi yakıp yıkan Ehud Barak'tır'

'Ne kadar Filistinli kanı dökersen, İsrail'de oyun o kadar çok artar' kan donduran bu sözler vahşetin asıl sebebi.

Filistin'in Ankara Büyükelçisi Nebil Maruf, İsrail'in saldırılarının İsrail'de 10 Şubat 2009'da yapılacak seçimlerden 10 gün öncesine kadar sürebileceğini belirterek, ''Ne kadar Filistinli kanı dökersen İsrail'de oyun o kadar çok artar. Savaş emrini veren, öldüren, yıkan Barak'tır. En çok oyu alan da yine o olacaktır'' dedi.

Maruf, Saadet Partisi Genel Başkanı Numan Kurtulmuş'u makamında ziyaret ederek, İsrail'in Gazze saldırısına yönelik Saadet Partisi'nin düzenlediği protesto mitingleri için teşekkür etti.

Saadet Partisi'nin başta İstanbul olmak üzere Türkiye genelinde yaptığı protesto mitingleri ile Türk halkının Filistin halkının yanında olduğunu bir kez daha gördüklerini ifade eden Maruf, Türk halkı ve hükümetinin diğer İslam ve Arap ülkelerine göre daha duyarlı olduğunu ve bundan da büyük mutluluk duyduklarını kaydetti.

''İsrail karşısında sizin desteğinize ihtiyacımız var. Siyonizm düşmanlığından kurtulmak için beraberliğinizi istiyoruz'' diyen Maruf, İsrail'in Gazze'ye 21 gündür saldırdığını ve bin 150'den fazla insanın öldüğünü, 6 binin üzerinde de ağır yaralı olduğunu bildirdi.

İsrail'in bakanlıklar, okullar, hastaneler ve camileri bombaladığını, Gazze şehrinin alt yapısını yok ettiğini ve son olarak Birleşmiş Milletler'e (BM) ait bir binayı vurarak ''vahşi bir düşmanlık'' sergilediğini ifade eden Maruf, ''İsrail'in Filistin halkına yaptığı tam bir soykırımdır, etnik temizliktir'' diye konuştu.

Saadet Partisi Genel Başkanı Numan Kurtulmuş da İsrail'in Gazze'ye saldırısının sadece Müslüman dünyasının meselesi olmadığını belirterek, yaşananların insanlık meselesi haline geldiğini söyledi.

Kurtulmuş, İsrail'in saldırıları sonrasında insanların üç gruba ayrıldığını, birinci grupta İsrail'in asker ve sivil yetkilileri ile yapılanlara ''iyi yapıyorsunuz, devam edin'' diyen diğer ülkelerin yöneticilerinin, ikinci grupta iktidar ve güçlerini kaybetmek korkusuyla yaşananlara sessiz kalan Arap ve İslam ülkelerinin yöneticilerinin bulunduğunu kaydetti. Üçüncü grupta ise başta Türkiye olmak üzere her türlü imkanıyla ortaya çıkıp, yaşananları protesto edenlerin bulunduğunu ifade eden Kurtulmuş, bu gruptakilerin tarih önünde insanlık sınavını kazandığını belirtti.

Filistin Büyükelçisi Maruf, bir soru üzerine BM Genel Sekreteri Ban Ki Mun'un ateşkes anlaşması için bölge ülkelerine yapacağı ziyaretin olumlu bir sonuç doğurmasını temenni ederek, başta ABD olmak üzere batılı ülkelerin girişimde bulunmayarak İsrail'e hedeflerine ulaşması için gerekli zamanı verdiğini kaydetti.

ABD'nin yeni başkanı Barack Obama'nın göreve geldikten sonra İsrail'i durduracağını ve bunun da Obama'nın başarısı olarak dünya kamuoyuna sunulacağını öne süren Maruf, ''Şehitler ve yaralılar onları ilgilendirmiyor. İsrail'de 10 Şubat 2009 tarihinde seçimler var ve saldırılar seçime 10 gün kalana kadar devam edecektir. Ne kadar Filistinli kanı dökersen İsrail'de oyun o kadar çok artar. İsrail Savunma Bakanı Ehud Barak'ın partisi saldırı öncesinde üçüncü partiyken şimdi birinci parti oldu. Savaş emrini veren, öldüren, yıkan Barak'tır. En çok oyu alan da yine o olacaktır'' dedi.

Kaynak: AA

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?