banner39

Gemideki vahşeti eski ABD askeri anlattı

'Mavi Marmara" gemisinde bulunan eski ABD askeri Kenneth Nichols O'Keefe, İsrail vahşetini anlattı.

Arşiv 05.06.2010, 04:24 05.06.2010, 04:24
Gemideki vahşeti eski ABD askeri anlattı


Dünya Bülteni / Haber Merkezi

İsrail'in Gazze'ye yardım götüren konvoya saldırısı sırasında 'Mavi Marmara" gemisinde bulunan eski ABD askeri aktivist Kenneth Nichols O'Keefe, yaralı halde İstanbul'a geldi. THY'ye ait uçakla Tel Aviv'den, yüzü yaralı ve elbiseleri kanlı olarak gelen O'Keefe, saldırı sırasında "Mavi Marmara"da olduğunu ve 5 kişinin ölümünü gördüğünü söyledi.

Gemiye çıkan bir İsrailli komandonun silahını aldığını ve mermilerini boşaltarak başkasına verdiğini anlatan O'Keefe, "3 İsrailli komandoyu tamamen kontrol altına aldık. Biz onların pozisyonundaydık. Bize baktılar, aynı bizim onlara baktığımız gibi. Onların bize yaptıklarını biz de onlara yapacağız sandılar. Öleceklerini düşündüler. Ama biz onların gitmelerine izin verdik" diye konuştu.

Tutuklandıktan sonra kendisine şiddet uygulandığını ifade eden O'Keefe, "Bize köpek gibi davrandılar. Kafama vurdular, yere yatırdılar. Beni öldüreceklerini düşündüm. Amerika, İsrail ve İngiltere bu dünya için en büyük tehlike. İsrail, Amerika'nın da desteğini alıyor. Bu ülkeler insan haklarını ihlal ediyorlar. Bütün kanıtları yok ediyorlar, o yüzden yüzümü temizlemedim" dedi.

ABD'li deniz piyadesi olarak 1991'de Körfez savaşına katılan Nichols O'Keefe, 2003'te Bağdat'a giden "canlı kalkan" grubunda yer almıştı.

O'Keefe'nin İrlanda'ya gideceği öğrenildi.
 

banner53
Yorumlar (1)
Abdullah Birisi 11 yıl önce
Şehidlerimizin kanları, toplumun en uzak noktasındaki kılcal damarlarına kadar varacak ve gaflet uykusunda, bir konu hakkında sorulduğunda fikirsiz olduğunu söyleyecek kadar ahmaklaşmış insanlarımız da uyanacak. Bir zamanlar vahşetin askerliğini yapmış bu Amerikalı Nichols şimdi insanlığın askeri oluvermiş. Allah'tan kendisine hidayet niyaz ediyorum. İnşaallah çağın HAMZA'sı olur. Amin
26
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?