banner39

Genç girişimcilere yol haritası MÜSİAD'dan

MÜSİAD Gençlik Kurulu, 'Genç Girişimciler için Yol Haritası' hazırladı.

Arşiv 16.12.2009, 22:09 16.12.2009, 22:09
Genç  girişimcilere yol haritası MÜSİAD'dan


Fahri Sarrafoğlu / Dünya Bülteni

MÜSİAD Gençlik Kurulu, Türkiye'nin geleceği olacak genç girişimciler için çok önemli bir başucu kitabı hazırladı.

"Genç Girişimciler İçin Yol Haritası" başlığı ile yayınlanan kitapta örnek başarı öyküleri yer alıyor. Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği'nin (MÜSİAD) Gençlik Kurulu, genç girişimcileri teşvik etmek amacıyla 2009 yılında yaptığı faaliyetlere bir yenisini "Genç Girişimciler İçin Yol Haritası" başlıklı kitabı yayınlayarak ekledi.

ENTELEKTÜEL GİRİŞİMCİ

Kitapta, bütün varlıklarını ve emeklerini istihdam oluşturup ülke ekonomisinin gelişmesi yolunda seferber olmuş örnek işadamları tanıtılırken, ürettikleri değere giden yol haritası ayrıntılı şekilde irdeleniyor. Kitapta yer alan başarı öyküleri ile başarıların tesadüfle değil, azimle, akılcı çalışmayla ve istikrarlı olmakla yakalanabileceği ortaya konuluyor.

Kitap hakkında değerlendirmede bulunan MÜSİAD Gençlik Kurulu Başkanı Fatih Uysan, klasik girişimci figürünün yerini, entelektüel sermaye odaklı, liderlik özelliklerinin daha fazla ortaya çıktığı, risk alan, yenilikçi, kaynakları etkili ve verimli bir şekilde kullanan, teknolojiyi yöneten, fark yaratan girişimci profiline bıraktığını ifade ederek, "Genç girişimcilerin değişen şartları çok iyi analiz ederek, kendilerini küresel rekabet şartlarını dikkate alarak çok iyi yetiştirmesi ve liderlik özelliklerini geliştirmeleri gerekmektedir" dedi.

GİRİŞİMCİLİĞİ ÖNEMSİYORUZ

Türkiye'nin girişimcilik kültürüne ait değerleri ile çok zengin bir birikime sahip olduğunu ifade eden Uysan, "Bu değerleri günümüz koşullarına göre yeniden yorumlayarak, yeni nesil genç girişimciler yetiştirmek zorundayız. Ülkemizin sahip olduğu genç ve dinamik nüfusun işsizlik ve mesleksizlik gibi sorunlarla yaşıyor olması, girişimciliğin yeteri kadar teşvik edilmediğinin çok açık bir göstergesidir" dedi.

Uysan konuşmasını, "Girişimcilik kültürünün kazanılması amacı ile hazırladığımız 'Genç Girişimciler İçin Yol Haritası' kitabının genç girişimci arkadaşlarımıza yararlı olacağını umuyoruz. Kitabın hazırlanmasında emeği geçenleri tebrik ediyorum. Girişimcilik kültürünün yaygınlaşması amacıyla gerçekleştirdiğimiz tüm faaliyetlerimizin ülkemize hayırlar getirmesini temenni ediyorum" diyerek tamamladı.

banner53
Yorumlar (0)
23
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?