banner39

Genç Siviller'den 'faks gönder' çağrısı

Genç Siviller, herkesi HSYK, Yargıtay ve Adalet Bakanlığı'na, faks çekerek tepki göstermeye çağırdı.

Arşiv 18.02.2010, 22:10 19.02.2010, 07:30
Genç Siviller'den 'faks gönder' çağrısı


Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Genç Siviller, Hakimler ve Savılar Yüksek Kurulu'nun 4 savcının yetkilerini kaldırmasını kınadı. Genç Siviller, herkesi HSYK, Yargıtay ve Adalet Bakanlığı'na, yüzlerce faks çekerek tepkisini göstermeye davet etti.

Genç Siviller, Hakimler ve Savılar Yüksek Kurulu'nun (HSYK) 4 savcının yetkilerini kaldırmasına tepki gösterdi. Oluşumun internet sitesinden, "Juristokrasi'ye Faks Gönder" başlığı altında yapılan açıklamada, HSYK, Yargıtay ve Adalet Bakanlığı'na faks çekilerek durumun protesto edilmesi istendi. İlgili kurumların faks numaralarının da verildiği açıklama şöyle:

"Herkesi HSYK, Yargıtay ve Adalet Bakanlığı'na, yüzlerce faks çekerek tepkisini göstermeye davet ediyoruz. Yalnızca Genç Siviller, bin adet faks gönderiyor. Hukuk mu üstün, hukukçu mu? Dün kimin üstün olduğunu, HSYK'nın verdiği kararla tekrar öğrenmiş olduk. Bu ülkede ne zaman bir şeyler açığa çıkacak olsa, ne zaman umutlansak, birileri yine düğmeye basıyor demekten de artık fena halde canımız sıkıldı. Koca koca kurul üyesi hakim-savcıların, suçluların peşini bırakmayan genç savcılarla neden bir türlü

yıldızlarının barışmadığını anlayabiliyoruz. Tıpkı Ferhat Sarıkaya'nın da Şemdinli'de sorgulanmaya teşebbüs bile edilemeyecek insanları, iddianameyi koyması sonucunda, meslekten men edilmesini anlayabildiğimiz gibi. Juristokrasi (hakimlerin yönetimi) daha kaç Ferhat Sarıkaya harcayacak."

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?