banner39

Genel Seçim 4 Kasım'da yapılacak

Hükümet Sözcüsü ve Adalet Bakanı Cemil Çiçek, "Seçim, aksine bir karar olmadığı için 4 Kasım'da yapılacaktır" dedi.

Arşiv 06.07.2018, 09:30 06.07.2018, 09:31
Genel Seçim 4 Kasım'da yapılacak

Bakanlar Kurulu toplantısının ardından yaptığı açıklamada, bakanların, alanlarına ilişkin 2006 yılı değerlendirmesi ve 2007 yılıyla ilgili yapılacak çalışmalar hakkında değerlendirmelerde bulunduklarını söyleyen Çiçek, "2006 bizim için ne anlam ifade ediyorsa, 2007'de de uygulayacağımız politikalar açısından herhangi bir değişiklik söz konusu olmayacaktır, programda sapma olmayacaktır" diye konuştu.

"BİRİ DİĞERİNİN ALTERNATİFİ DEĞİL"

Çiçek, Kuzey Irak konusunda Başbakan Erdoğan'ın ve Genelkurmay Başkanı'nın açıklamalarının bulunduğunun hatırlatılması üzerine, "Biz göreve geldiğimiz günden beri eskiden de zaman zaman olurdu, tahterevallinin bir tarafında seçilmişler, hükümet, öbür tarafta da bir kısım kamu görevlileri özellikle de Silahlı Kuvvetler oturtulmak suretiyle beyanlar, açıklamalar yapılır. Bunu çok doğru bulmam. 

Ne hükümetin alternatifi Genelkurmaydır, ne de Genelkurmayın alternatifi Hükümettir.  Şu anda yürütülmekte olan Irak politikası bir devlet politikasıdır. Devletin Irak politikasında temelde bir değişme yoktur. Konuşmaları bu şekilde değerlendirmek lazım" dedi.

Irak söz konusu olduğunda Türkiye açısından öncelikli meselelerden birisinin terör konusu olduğunu belirten Çiçek, "Etnik terörün yuvalandığı, beslendiği, eğitim gördüğü, bir kısım destek sağlandığı yer Irak'tır. Dolayısıyla Türkiye bu açıdan da ırak meselesiyle ilgilenmekte, bunu ortadan kaldırabilmek noktasında her türlü seçeneği ortada tutarak, ama önceliği diplomatik yollarda çözme noktasında çaba sarf etmektedir" diye konuştu.

"YAZILANLAR 301'DEN DAHA MUĞLAK"

Çiçek, TCK'nın 301. maddesinin değiştirilmesi ile ilgili olarak, "301'i muğlak bulanların yazdıkları ve konuştukları, 301'den daha muğlaktır" dedi.

"Şu ana kadar bana gelen tekliflere baktım, bohçanın 4 ucunu bir araya getirme şansımız yok" diyen Çiçek, konuya ilişkin çalışmalarının sürdüğünü belirtti. Bakan Çiçek, "Temel unsurlardan vazgeçmemek kaydıyla bir düzenleme yapılabilir" ifadesini kullandı.

AA

banner53
Yorumlar (0)
17
kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?