banner15

Genelkurmay: 150 PKK'lı etkisiz hale getirildi

Genelkurmay Başkanlığı, Kandil Dağı'na gerçekleştirilen hava harekatında, 150'den fazla teröristin etkisiz hale getirildiğini duyurdu.

Genelkurmay: 150 PKK'lı etkisiz hale getirildi


Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Genelkurmay Başkanlığı, 1-2 Mayısta Kandil Dağı bölgesinde icra edilen hava harekatında, ''İlk değerlendirmelere göre, 150'den fazla teröristin etkisiz hale getirildiğini ve harekatın terör örgütü mensupları arasında büyük bir panik havasının yaşanmasına sebep olduğunun tespit edildiğini'' bildirdi.

Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinde yer alan bilgi notunda şunlar kaydedildi:

''1-2 Mayıs 2008 gecesi Irak'ın kuzeyindeki Kandil Dağı bölgesinde icra edilen hava harekatının sonuçlarını değerlendirme çalışmalarına Genelkurmay Başkanlığınca devam edilmektedir.

Bölgeden alınan bilgiler ve görsel olarak yapılan tespitlere göre, Kandil Dağı bölgesindeki PKK/KONGRA-GEL terör örgütüne ait tesislerden hedef olarak belirlenenlerin tümü imha edilmiştir. Bu tesisler arasında, terör örgütünü yönetmeye çalışan bir teröristin sıkça kaldığı yerler de bulunmaktadır.

İlk değerlendirmelere göre, bu harekat sonucunda 150?den fazla teröristin etkisiz hale getirildiği ve harekatın terör örgütü mensupları arasında büyük bir panik havasının yaşanmasına sebep olduğu tespit edilmiştir.

Etkisiz hale getirilen teröristler arasında üst düzey sorumluların da bulunabileceği değerlendirilmektedir.''


 

Güncelleme Tarihi: 04 Mayıs 2008, 09:05
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35