banner39

Genelkurmay: Verilen asker sayısı doğru değil

Genelkurmay başkanlığı, "Verilen asker sayısı doğru değil, gerginliğe yol açmayın" açıklamasında bulundu.

Arşiv 22.02.2008, 19:34 23.02.2008, 09:02
Genelkurmay: Verilen asker sayısı doğru değil


Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Genelkurmay başkanlığı kara harekatına yönelik yayınlanan asker sayası ve arşiv görüntülerinin gerçeği yansıtmadığını duyurdu. Yapılan açıklamada şöyle denildi:

Bazı görsel basın organlarında, devam eden sınır ötesi harekatın maksadı, katılan birliklerin miktarı dahil kapsamı ve nitelikleri ile bağdaşmayan haber ve arşiv görüntülerine yer verilmekte; bu görüntülere istinaden yorumlar yapılmaktadır.

Bu uygulamaların iç ve dış kamuoyuna yanlış mesajlar verdiği ve bazı durumlarda gereksiz gerginliklere ve beklentilere yol açma tehlikesini taşıdığı muhakkaktır.

Sınır ötesi kara harekatı ile ilgili bilgiler Genelkurmay Başkanlığının 14 No.lu basın açıklamasında yer almıştır. Bunun dışındaki bilgilere itibar edilmemesi gerekmektedir.

Ayrıca terör örgütünün, haber ajansı kisvesinde yayımladığı ve tamamen örgüt propagandası amacı taşıyan açıklamalara rağbet edilmemesi, yürüttüğümüz mücadele açısından büyük önem taşımaktadır.

Harekatın gelişimi hakkında tamamlayıcı bilgiler, gerektiğinde Genelkurmay Başkanlığınca verilecektir.

Saygı ile duyurulur.

Yorumlar (1)
nurullah halat 15 yıl önce
asker sayısı kaç olursa olsun bizim silahlı kuvvetlerimiz le dünyada hiç bir kuvvet başa çıkamaz dünya bunu böyle bilmelidir...bizler ölmek için savaşırız,digerleri dolar için...
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?