banner39

Genelkurmay'dan sıradışı bir açıklama

Genelkurmay Başkanlığı, Osmaniye'de PKK saldırısında yaralanan 47 günlük evli Pınar Akdağ'ın öldüğünü açıkladı.

Arşiv 12.06.2010, 00:02 12.06.2010, 09:00
Genelkurmay'dan sıradışı bir açıklama

 

Dünya Bülteni / Haber Merkezi 

Genelkurmay Başkanlığı, Osmaniye'nin Kanlıgeçit BOTAŞ Jandarma karakolu ve lojmanına düzenlenen terörist saldırıda bir asker eşinin hayatını kaybetmesi nedeniyle sıradışı bir açıklama yaptı. Genelkurmay daha önce yaptığı açıklamalarda sade ve net bir bilgilendirme dili kullanırken bu kez duygusal bir metinle haberi duyurdu. Değişimin sebebi ise anlaşılamadı. 

Genelkurmay Başkanlığı'nın internet sitesindeki açıklamasında terör örgütü üyeleri tarafından roketatar ve uzun namlulu silahlarla açılan taciz ateşinde yaralanan ve kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden Pınar Akdağ'ın (23), yarın İzmir Buca Şirinyer Merkez Camii'nde kılınacak cenaze namazının ardından Kaynaklar Mezarlığı'na defnedileceği bildirildi.

Pınar Akdağ'ın 47 günlük evli olduğu ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Pınar Akdağ, evliliğinin baharında eşiyle birlikte, birçok jandarma karakolunun sahip olduğu zor şartlarda, eşine destek olmak için oradaydı. İkamet ettikleri lojman, Osmaniye'nin 17 kilometre kuzeydoğusunda, Kırıklı Köyü bölgesinde yer almakta ve aile ihtiyaçlarının büyük bir bölümünü Osmaniye'den temin etmekteydiler.

Ancak o biliyordu ki eşi, kendisinin varlığıyla görevini daha şevkle ve heyecanla yapacaktı. Çünkü askerlik, eşi gibi kendisi için de bir yaşam tarzıydı. Ancak eşiyle birlikte olması onun için bütün zorlukların ikinci planda kalması anlamına geliyordu.

Bu kısacık mutlu yaşamda bir tek şeyi düşünememişti; bölücü terör örgütünün kahpece bir saldırı ile savunmasız, tek suçu 'eşim nerede olursa olsun ondan ayrılmayacağım, birlikte olacağım' diyen kendisini hedef alacağını... Bölücü terör örgütü geçmişte köy katliamlarında kadın ve çocuk demeden, savunmasız insanları da hedef almaktaydı. Bu son saldırı göstermiştir ki bölücü terör örgütü eski kirli günlerine tekrar geri dönmüş ve hedefleri arasına Türk Silahlı Kuvvetleri'nin personeli yanında onların eş ve çocuklarını da almıştır.

Henüz 47 gün önce kurulan bir yuvanın yok olmasına ve masum bir evladımızın hayatını kaybetmesine yol açan bu hain saldırı Türk Silahlı Kuvvetleri ailesini derinden üzmüştür. Acımız büyüktür.

Terör eylemlerini çeşitli nedenlerle haklı göstermeye çalışanların, bölücü terör örgütüne destek verenlerin, sempati duyanların bu menfur saldırıyla ilgili ne söyleyeceklerini tüm kamuoyu merakla beklemektedir."
 

banner53
Yorumlar (0)
28
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?