banner39

Genelkurmay'dan 'Vatan'a darbe!

İftira haber yaptığı gerekçesiyle Vatan Gazetesi'ne akreditasyon yasağı geldi.

Arşiv 20.05.2008, 11:03 20.05.2008, 14:31
Genelkurmay'dan 'Vatan'a darbe!


Eski bakan Fikri Sağlar Orgeneral Büyükanıt ile Başbakan Erdoğan'ın Dolmabahçe görüşmesine dair ilginç iddiaları haber yapan Vatan Gazetesi'ne, TSK cephe aldı, akreditasyonunu süresiz iptal etti. Vatan muhabiri, dün Anıtkabir'de düzenlenen törenlere de alınmadı.

Eski bakanlardan Fikri Sağlar'ın Birgün gazetesinde yazdığı köşe yazısını manşetine taşıyan Vatan, Genelkurmay Başkanı'yla Başbakan Erdoğan arasında gerçekleşen Dolmabahçe görüşmesine dair ilginç iddialarda bulunmuştu. Erdoğan'ın Büyükanıt'a şantaj yaptığı imasını içeren habere, hem Başbakanlık hem de Genelkurmay Başkanlığı peş peşe yaptıkları sert açıklamalarla sert tepki göstermişti.

İLK VUKUAT DEĞİL

Genelkurmay Başkanlığı'nın yakın takibindeki Vatan gazetesi'nin bu ilk vukuatı değil. Gazete Dağlıca baskını sonrası yaşanan önemli bir olayla daha gündeme gelmişti. Gazete binasından Dağlıca'yı arayan bir muhabir kendisini general olarak tanıtıp, bazı gizli bilgilere ulaşmış, bu da Genelkurmay Başkanı Org. Yaşar Büyükanıt'ın sitemine neden olmuştu. Vatan Gazetesi yöneticisi Bilal Çetin olayı doğrulayarak, Genelkurmay'dan özür dilemişti.

28 ŞUBAT'TAN BUYANA BİR İLK

Öte yandan yaşanan bu gelişme 28 Şubat sürecinden bu yanan medyada yaşanan en ilginç gelişme olarak yorumlandı. İlk kez Doğan grubu gazetelerinden birinin Genelkurmay tarafından akreditasyonu iptal edilmiş oldu.

Kaynak: Bugün

 

 

banner53
Yorumlar (0)
24
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?