Gerçeker: Danıştay saldırısında gerçek ortaya çıkacak

Yargıtay Başkanı Gerçeker, Danıştay saldırısının yıldönümünde yaptığı açıkalamada "Gerçekler ortaya çıkacak" dedi.

Gerçeker: Danıştay saldırısında gerçek ortaya çıkacak

Dünya Bülteni / Haber Merkezi 

Yargıtay Başkanı Hasan Gerçeker, Danıştay saldırısıyla ilgili olarak, ''Elbette bunlar araştırılacak, gerçek ortaya çıkacak. Çıkması lazım çünkü bu tür şer odaklarıyla mücadele etmenin imkanı yok'' dedi. 

Gerçeker, Danıştay'a yapılan saldırının yıldönümü ve olayda hayatını kaybeden Mustafa Yücel Özbilgin'i Anma Günü nedeniyle Danıştay'da düzenlenen törenden ayrılırken gazetecilerin sorularını yanıtladı. Danıştay saldırısında kamera kayıtlarını silindiğine yönelik haberlerin hatırlatılması üzerine Gerçeker, konuyla ilgili çalışmaların devam ettiğini, şu anda bir netliğin olmadığını söyledi. Her şeyin net bir şekilde ortaya çıkması gerektiğini ifade eden Gerçeker, ancak o zaman bir değerlendirme yapılabileceğini belirterek, ''Şu an kuşku var. Neyin ne olduğu belli değil'' dedi. 

Bir başka gazetecinin, ''Kamera kayıtlarının silinmesi örgütlü bir yapı olduğunun göstergesi mi?'' sorusuna da Gerçeker, ''Bilemiyoruz. Bilmeden nasıl hüküm verebiliriz? Soruşturma bitmeden, tamamlanmadan karar vermek mümkün değil. Şöyle oldu, böyle oldu, önemli değil. Sonuçta bir meslektaşımız, hukukçu, mesleğinin zirvesine gelmiş, hayatı topluma hizmetle geçmiş bir insanı kaybettik. Bu çok kötü bir olay. Sebebi şudur, budur diye düşünmenin de bir anlamı yok. Elbette bunlar araştırılacak, gerçek ortaya çıkacak. Çıkması lazım çünkü bu tür şer odaklarıyla mücadele etmenin imkanı yok ama şu anda hiçbir şey söyleme imkanına sahip değilim. Yargılama devam ediyor" yanıtını verdi.

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2010, 12:05
banner53
YORUM EKLE

banner39