banner39

'Geri adımla kastedileni anlamış değilim'

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Geri adımla kastedileni anlamış değilim" açıklamasında bulundu.

Arşiv 27.03.2008, 18:49 28.03.2008, 11:29
'Geri adımla kastedileni anlamış değilim'


Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Geri adımla kastedileni anlamış değilim" açıklamasında bulundu. Başbakan Tayyip Erdoğan, Bulgaristan'da gazetecilerin sorularını cevapladı.

CHP lideri Deniz Baykal'ın "benden geri adım atmamı istiyorlar ama nasıl bir adım bekliyorlar bilmiyorum" çıkışına benzer bir açıklama yapan Başbakan Erdoğan, ilginç ifadeler kullandı.

Muhalefetin ve medyadaki bazı kesimlerin geri adım beklediğine ilişkin soruya yanıt veren Erdoğan "Ben neden geri adım atacağım bilmem lazım. Böyle birşey söz konusu değil" dedi.

Erdoğan ayrıca sağduyu çağrılarıyla ilgili olarak "ortak akıl oluşturulmasına her zaman destek veririz. Biz bu güne kadar gerilimden değil çözümden yana olduk" dedi.

Erdoğan "Daha önce randevu verip davet ettiğimiz kişilerin bu davetleri yanıtsız bırakıp şimdi iyi niyet elçiliğine soyunmasına da anlam veremiyorum" diyerek muhalefetin tutumunu eleştirdi.

Öte yandan medyada yer alan "iktidar geri adım atmalı" yorumlarına da değinen Başbakan Erdoğan, "Söyleyin, nasıl adım atmalıyız? Siz söyleyin biz öyle yorumlayalım" dedi.

Türban tartışmalarına da değinen Erdoğan, 5 yıllık başbakanlık görevi süresince türban konusunda gerginliğe fırsat vermemek adına bir adım atmadıklarını, son olarak CHP lideri Baykal ile başbaşa yaptığımız görüşmede de bu konuda destek bulamadığını belirterek "İspanya gezimiz sonrası MHP ile mutabakat sağlamayı başardık ve çalışmalarımıza başladık" dedi.

AK Parti'nin hem parti içi hem de parlamentoda türban özgürlüğü konusunda gerekli mutabakatı sağladığını belirten Başbakan Erdoğan, "Şartları sağladık ve adımı attık" dedi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?