banner39

Gizli Obama- Bartolomeos fotosu Atina'da kriz doğurdu

Obama'nın İFener Patriği Bartolomeos ile yaptığı görüşme Atina'da kriz meydana getirdi.

Arşiv 09.04.2009, 14:05 09.04.2009, 15:29
Gizli Obama- Bartolomeos fotosu Atina'da kriz doğurdu

 

Beyaz Saray'ın yayımladığı basın bildirilerinde bu görüşmeye yer verilmemesi ve görüşmeden görüntü veya fotoğraf bulunmaması Yunan gazetelerinde 'Amerikalılar Türkleri düşünerek görüşmeyi küçümsemeye çalıştı' diye değerlendirildi.

Ta Nea gazetesi 'Obama Bartolomeos ile görüşmesini 'gizledi' başlığını kullanırken, Etnos gazetesi haberine 'Metozori (zoraki) görüşme' başlığını attı. Patrik Bartolomeos ise pazartesi günkü görüşmesinden sonra Yunanlı gazetecilere açıklamasında Obama ile buluşmasında iki Amerikalı foto muhabirinin de bulunduğunu ve fotoğrafların kendisine gönderileceğinin söylendiğini belirtti. Yunan gazetelerinde yaygara kopartılırken dün öğle saatlerine doğru internet sitelerinde Patrik-Obama görüşmesinden tek kare fotoğraf yer aldı. 'Zougla' haber sitesi "Amerikalılar görüşmeden bir gün sonra fotoğraf dağıttı" diyerek, bunun ABD'deki Yunan lobisinin müdahalesi sayesinde sağlandığını yazdı.

Bartolomeos görüşmeden sonra açıklamasında, gerek Heybeliada Ruhban Okulu'nun açılması gerekse Patrikhane'nin diğer meseleleri için çok daha iyimser olduğunu söyledi.

Kaynak: Radikal

banner53
Yorumlar (0)
26
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?