banner15

G.Kurmay: Helikopteri PKK düşürdü

Genelkurmay Başkanlığı, Skorsky S-70 Black Hawk tipi helikopterin terör örgütü PKK tarafından düşürüldüğünü açıkladı.

G.Kurmay: Helikopteri PKK düşürdü
Genelkurmay Başkanlığı, Bingöl'ün Genç ilçesi ve Diyarbakır kırsalında Skorsky S-70 Black Hawk tipi helikopterin terör örgütü PKK tarafından düşürüldüğünü açıkladı.

Genelkurmay Başkanlığı'nın resmi internet sitesinde yapılan açıklamada Bingöl'ün Genç ilçesi kırsalında yapılan operasyon sırasında helikopterin düştüğünü bildirdi.

Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Dağlık arazi kesiminde arama ve tarama faaliyeti icra eden güvenlik kuvvetlerinin araziye helikopterle indirme yapılmasını müteakip helikopterin kalkışı esnasında, PKK / KONGRA - GEL terör örgütü mensuplarınca döşenen uzaktan komutalı patlayıcı maddenin patlaması ile askeri helikopterin dengesini yitirmesi sonucu meydana gelen kazada 6 güvenlik görevlisi yaralanmış, yaralı güvenlik görevlilerinden biri kaldırıldığı Elazığ Asker Hastanesi'nde tüm müdahalelere rağmen şehit olmuştur."

PKK terör örgütü ise Bingöl'de düşen ve 1 askerin şehit ve 5 kişinin yaralandığı helikopteri kendilerinin düşürdüğünü açıklamıştı.

Terör örgütü PKK'nın, internet sitesinde yaptığı açıklamada şu ifadeler kullanılmıştı: "Dün Bingöl'ün Genç ve Amed kırsalında Türk ordusunun sürdürdüğü operasyonlarda, Sikorsky S-70 Black Hawk tipi helikopter gerilla güçlerimiz tarafından vurularak düşürülmüştür. Ayrıca operasyon bölgesinde çatışmalar devam etmektedir."

Bingöl'ün Genç ilçesi Yazıkonak köyü yakınlarında bir askeri helikopter düşmüş, helikopterin düşmesi sonucu 1 asker şehit olmuş, 5 asker de yaralanmıştı.
Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 09:31
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48