Gökçek-Kılıçdaroğlu düellosunun yankıları

Gökçek ile Kılıçdaroğlu'nu karşı karşıya getiren açık oturum geniş yankı buldu.

Arşiv 18.12.2008, 12:55 18.12.2008, 15:12
Gökçek-Kılıçdaroğlu düellosunun yankıları


Ankara Büyükşeir Belediye Başkanı Melih Gökçek ile CHP'li Kemal Kılıçdaroğlu'nu karşı karşıya getiren açık oturum geniş yankı buldu.

Canlı yayındaki tartışmayı, tarafların mensubu olduğu partilerin liderleri Konya'dan izlemeye çalıştı. Başbakan Erdoğan izlemediği için yorum yapmadı ve "halk izliyor" demekle yetindi.

Baykal ise kendisine telefonla gelen reaksiyonlara göre, Kılıçdaroğlu'nun yine başarılı bir iş çıkardığının anlaşıldığını belirterek "Ancak aldığım izlenimler, Kemal Bey'in her zaman olduğu gibi makul, haklı ve etkili bir konumda olduğudur" dedi. Milletvekilleri ise tartışmayı meclis kulislerinde izledi.

ŞAHİN: KILIÇDAROĞLU İDDİASINI İSPAT EDEMEDİ

Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin, CHP Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek arasındaki tartışmaya ilişkin, ''Sayın Kılıçdaroğlu iddiasını ispat edemedi, bunun aksi ortaya çıktı, benim hafızamda kalan işin bu yönüdür'' dedi.

Şahin, TBMM'de, gazetecilerin Kılıçdaroğlu ile Gökçek arasındaki tartışmayı hatırlatması üzerine, ''İzleyenler her halde değerlendirme yaparlar. Benim oradan çıkardığım sonuç şu; Sayın Kılıçdaroğlu'nun 168 avro, 23 avro gibi bir iddiası vardı. Ancak bunu ispat edemedi, bunun aksi ortaya çıktı. Benim hafızamda kalan işin bu yönüdür'' ifadesini kullandı.

Şahin, MHP'nin, ''Seçmen kütüklerine sanal isimlerin yazıldığı'' iddialarına ilişkin ise konuyu kamuoyunun takdirine bıraktığını söyledi. Bakan Şahin, ''Yüksek Seçim Kurulu, bu konularla ilgili toplanacak ve gerekli açıklamayı yapacak. Dünde ifade ettim. Bu konu doğrudan doğruya YSK'yı ilgilendiriyor'' dedi.

ERYILMAZ:"GÖKÇEK, KILIÇDAROĞLU İLE GİRDİĞİ TARTIŞMADA SEFİLLERİ OYNADI"

Öte yandan Çankaya Belediye Başkanı Muzaffer Eryılmaz, CHP Grup Başkan Vekili Kemal Kılıçdaroğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek arasında dün gerçekleşen tartışmayla ilgili olarak, "Melih Gökçek, Kemal Kılıçdaroğlu ile girdiği tartışmada sefilleri oynamıştır" dedi.

Çankaya Belediye Başkanı Muzaffer Eryılmaz, Melih Gökçek'in Star Tv'deki sözlerine ilişkin olarak yaptığı açıklamada, "Gökçek durduk yere sağa sola bulaşıyor. Bu, onun acizliğinin ve çaresizliğinin ürünüdür" diye konuştu.

Gökçek'in her fırsatta Çankaya Belediyesi'ni diline doladığını ifade eden Eryılmaz, Gökçek'in televizyon tartışmasında elinde Çankaya Belediye Meclis kararı diye salladığı belgenin, Çankaya Belediyesi ile ilgili olamayacağını çünkü Belediye Meclisi'nin böyle bir karar defterinin bulunmadığını belirtti.

Çankaya Belediyesi'nin hükümetin kuşatması altında olduğunu öne süren Eryılmaz, şunları ifade etti:

"21 müfettiş, belediyeyi işleyemez, çalışamaz hale getirmek için her yeri hallaç pamuğu gibi atarken ve biz buna karşı göğsümüzü gere gere dururken, Gökçek'in 15 yılda usulen gelen müfettişlerden yakınması adil değildir. müfettişler "ille de bir şeyler bulun' baskısı altında en küçük yazışmalarımızı bile didik didik ederken, Melih Gökçek'in bu konuda söyleyeceği bir şey olabilir mi?"

Eryılmaz, medya aracılığıyla Gökçek'e göreve geldiklerinden bu yana mal varlıklarında bir artış olup olmadığını araştıracak bir komisyon kurulmasını önerdiğini kaydederek, şunları kaydetti:

"Gökçek'in artık sadece bir konuyla, doğalgazla ilgili açılan amel defterindeki kirliliğin diz boyu olduğunun ortaya çıkması, Ankara'nın kim tarafından hangi tehlikelerle yüz yüze yönetildiğinin ve ondan acilen kurtulunması gerektiğinin de en açık delili sayılmaz mı?"

Kaynak: Sabah

Yorumlar (1)
unal arslan 15 yıl önce
bu düellonun galibi kim diye sormak bile taraflı olur ankarada yaşayan ve doğazgaz sayacı vesilesi ile dolandırılan bi vatandaş olarak çalanlara hakkımı helal etmiyorum haram olsun sn kılıçdaroğluna bu hırsızlığı ortaya çıkardığı için tşk ediyor başarılar diliyoruz
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?