banner39

Gökçek'e soruşturma izni

Gökçek hakkında pahalı doğalgaz sayaç iddiaları dahil 5 ayrı soruşturma başlatıldı.

Arşiv 02.04.2009, 11:03 02.04.2009, 14:28
Gökçek'e soruşturma izni

Geçtiğimiz Pazar günü 4. kez Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığına seçilen Melih Gökçek hakkında geçtiğimiz günlerdeki iddialarla ilgili olarak 5 ayrı soruşturma başlatıldı.

İçişleri bakanlığı bu soruşturmaların iznini verdi. 7 ayrı suçlama ile ilgili olarakta İçişleri Bakanlığının cevabı bekleniyor izin verirse bu suçlamalarda başsavcılığın soruşturma kapsamına alınacak.

Bu iddialardan en önemlisi Kılıçdaroğlu'nun gündeme getirdiği Ankaralıya fahiş fiyatla doğalgaz satımı iddiası.

İddiaya göre 150 dolara mal edilen sayaçlar Ankaralıya 300 dolara satılıyordu. Gökçek bundan arta kalan 150 doların Ankara'ya yatırım için harcandığını ifade etmişti ancak Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Gökçek hakkında fahiş sayaç satımı iddiaları ile ilgili olarak görevi kötüye kullandığı iddiası ile soruşturma başlattı.

Bunun dışında Çankaya Türközü mahallesinde yapılan imar değişikliğinde usulsüzlük yapmak, görevi ihmal ederek Ankara Büyükşehir Belediyesini maddi zarar uğratmak, usulsüz yardım dağıtımıyla ilgili yargı kararını uygulamamak, kentsel dönüşüm projesinde usulsüzlük yapmak ASKİ'nin kendi yetki alanı dışında yaptığı inşaatlar, Gökçek'in kayınbiraderinin adının Akçakoca beldesinde bir parka verilmesi yer alıyor.

Bunların arasında Gökçek hakkında resmi makamlara yalan beyanda bulunmak mal varlığı hakkında yönlendirici ve yine yalan beyan vermek mal varlığını bildirmemek ve saklamak iddiaları da var. Soruşturmaların seçimden önce başlatılmış olduğu belirtiliyor.

Kaynak: Ajanslar

banner53
Yorumlar (0)
31
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?