banner39

Göklerin Kızı: Pop Müzikten Allah’a Doğru

Alman vatandaşı Türk asıllı Pop sanatçısı Hülya Kandemir, ihtida edip örtündükten sonra hidayet serüvenini "Himmelstochter: Mein Weg vom Popstar zu Allah - Göklerin Kızı: Pop Müzikten Allah'a Doğru" isimli romanla kitaplaştırdı.

Arşiv 06.07.2018, 09:30 06.07.2018, 09:31
Göklerin Kızı: Pop Müzikten Allah’a Doğru

Dünya Bülteni/Mustafa Eğilli

30 Yaşındaki Hülya Kandemir’in, doğup büyüdüğü Almanya’da önlü bir pop yıldızıyken İslam’a nasıl asıl ilgi duyduğunu ve örtündüğünü anlatan “Göklerin Kızı” romanı, içinde bulunduğumuz Ekim ayı itibariyle Almanya’da kitap marketlerde okuyucuların ilgisine sunuldu.

Kandemir, bir yıla yakın bir süredir çocuklar için İslami müzikler yapıp, yazılar yazıyor. Kandemir, Almanya Yüksek Müslüman Meclisi’ne yaptığı açıklamada, “Uzun yıllardır Allah’a uylaşmak için arayış içindeydim; nihayet kendisine yönelik tüm faşist saldırılara rağmen sevgi ve hoşgörü dini olan İslam’la kucaklaştım. Tüm dinler hoş görüye teşvik eder ancak hiçbir din, İslam’daki kadar insanın içindeki kötü dürtülere direnemiyor.” şeklinde konuştu.

İslam’ı Savunmak İçin Kitabı Yazmış

Göklerin Kızı isimli romanı, barışa ve esenliğe davet eden İslam dinini müdafaa etmek için yazığını söyleyen Kandemir,  11 Eylül’den sonra Avrupa’da yaşanan şiddet olaylarıyla birlikte İslam’a yönelik yanlış yargıların geliştiğini ve Müslüman imajının çok kötü algılandığını hatırlatarak bu anlayışı değiştirmeyi amaçladığını belirtti.

Göklerin Kızı kitabı, son dönemde Avrupa’da yayınlanan “Şikâyet Ediyorum”, “Batılı Gelin” ve “Sadece Özgürlüğümü İstiyorum” gibi İslam inancıyla baskılandıklarını iddia eden kadınların yazdıkları kitapların aksine, İslam’ın hoş görü ve gerçek özgürlük dini olduğu temasını işliyor

banner53
Yorumlar (0)
10
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?