banner39

banner35

Gönül: Silahların bedelini ben ödedim

Vecdi Gönül, "bakanlara yerli sanayi ürünü birer tabanca tevcih edildiğini" belirterek, "silahların bedelini kendisinin ödediğini" bildirdi.

Arşiv 09.08.2007, 20:05 09.08.2007, 20:05
Gönül: Silahların bedelini ben ödedim

59. Hükümet döneminin sona ermesinin tes'idi (kutlaması) ve veda amacıyla bu silahların dağıtıldığını belirten Milli Savunma Bakanı Gönül, konuyla ilgili yazılı açıklamasında, "bakanlara sanayi ürünü tabanca tevcih edilirken, kamu görevlileri etik davranış ilkeleri ile başvuru usul ve esasları hakkında yönetmelik ve 3628 sayılı kanuna aykırı hususun bulunmaması hasebiyle, bakanların böyle bir hatırayı kabulde tereddüt etmeyeceklerinin düşünüldüğünü" ifade etti.

Yürürlükteki mevzuata göre, bu takdimlerin bakanlık bütçesinin temsil giderlerinden karşılanmasının mümkün olduğunu ancak temsil ödeneğinin hiç kullanılmadığını kaydeden Gönül, silahların bedellerinin tamamının, "şahsen tarafından ödendiğini" belirtti.

Gönül, "Girsan-MKEK ortak yapımı olan ve tamamen yerli üretim 'Yavuz 16 Standart' model tabancalar, Türk Silah Sanayii'nin teknik olarak geldiği noktayı en iyi şekilde gösteren mükemmel ürünler olup, kampanya fiyatı ile tanesi 600 YTL'den satın alınmıştır. Takdir edilir ki bu tabancaların hatıradan öte başka bir işlevi olmayacağı aşikardır. Hukuka, örf ve adetlerimize tamamen uygun, biraz da duygusal bir olayın, yeterli bilgiye sahip olunmadan ve şahsıma sorulmadan yayına konu yapılması fevkalade üzücüdür" dedi.

AA

banner53
Yorumlar (0)
1
hafif kar duşu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?