Google, 'röntgenciliği' durdurdu

Google, Street View programı için yaptığı çekimleri tüm dünyada durdurdu

Google, 'röntgenciliği' durdurdu

 

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Google, şehir caddelerini adım adım gösterecek olan ‘Street View’ programı için yapmakta olduğu çekimleri tüm dünyada durdurdu. Şehirlerde köşe bucak çekim yapan Google arabaları, kablosuz internet bağlantılarını içeren bilgileri ele geçirmeyen güvenilir bir program geliştirilinceye kadar garajlarından çıkarılmayacak.

Almanya’nın Bavyera Eyaleti içişleri bakanı Joachim Herrmann Google’a, bağlayıcı kesin bir açıklama yapması için bir süre tanımıştı. ‘Stuttgarter Nachrichten’ gazetesine konuşan Google sözcüsü Kay Oberbeck, çekimlerin durdurulmasının içişleri bakanının ultimatomuyla bir ilgisinin olmadığını açıkladı. Oberbeck, taramaların durdurulması kararını blog’larında açıkladıklarını ve bu kararın sadece Bavyera’da değil tüm dünyada geçerli olduğunu söyledi. Hata yaptıklarını belirten Google sözcüsü, kullanıcılarının yeniden güvenlerini kazanmak için çalıştıklarını kaydetti.

Kay Oberbeck, Google’ın tarama çalışmalarını ne zaman tekrar başlatacaklarını söylemedi. Almanya Tüketiciler bakanı Ilse Aigner, Google’e karşı çok fazla şikayet yapıldığını bu yüzden ‘street view’ programının bu yıl hizmete girmesinin mümkün

Güncelleme Tarihi: 28 Mayıs 2010, 09:26
banner53
YORUM EKLE

banner39