banner39

Google'dan bedava navigasyon hizmeti

Google, Almanya'da android cep telefonları için ücretsiz navigasyon hizmetini başlattı.

Arşiv 10.06.2010, 14:41 10.06.2010, 14:41
 Google'dan bedava navigasyon hizmeti

Mucahid Yıldız-Dünya Bülteni / Almanya

Google android cep telefonu sahipleri Android Market’ten gerekli navigasyon programını indirerek telefonlarına kurabiliyorlar. GPS sinyalleriyle çalışan navi sistemi sözlü olarak da idare edilebiliyor. Ulaşmak istediğiniz herhangi bir mağazanın, ya da işyerinin adını söylemeniz yeterli. Ya da acıktınız ve piza yemek istiyorsunuz. Piza dediğinizde, Google navi programı en yakınınızdaki pizacıyı size tarif ediyor.

Aynı zamanda Google, cep telefonlarıyla internette de sözlü olarak idare edilebilen bir arama programı başlattı. Bu programla aramak istediğiniz yerin ismini verdiğinizde yeni program orayı bularak haritada gösteriyor. ‘Search by Voice’ (Sesle arama) programının normal bilgisayarlarda da kullanılmasının teknik bakımdan mümkün olduğu, ancak henüz uygulamaya konulmadığı bildirildi.

Google’ın yeni navigasyon programı sadece Google’a ait Android (1.6 Version’dan itibaren) programında çalışırken, ‘Search by Voice’ ise smart telefonlardan iPhone, Blackberry ve Nokia’nın Symbian S60’larda da kullanılabiliyor.
 

banner53
Yorumlar (0)
32
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?