Gorbaçov ve Rice turist eğlendirecek

Gorbaçov ve Rice, ABD'li bir seyahat firmasının lüks gemisinde turist eğlendirmek için görev alacaklar.

Gorbaçov ve Rice turist eğlendirecek

 

Dünya Bülteni / Haber Merkezi 

ABD'li bir seyahat şirketi konusu siyaset olan tur düzenleme kararı aldı. Düzenlenecek turda dünyanın ünlü siyasetçileriyle bir gemide seyahat etme imkanı olacak. Turu ilginç kılan ise siyasetçileri arasında Gorbaçov, Rice gibi isimlerin bulunması. Karadeniz’de 10 gün lüks gemide yapılacak politik konferanslar için yolcu başına 24 bin dolar için isteniyor. Tur sadece 10 gün sürecek. 

Dünya Liderleri Sempozyumu adı altındaki lüks gemi yolculuğuna katılacak turistlerin günlerce beraber vakit geçirip sohbet edebilecekleri liderler arasında Gorbaçov’un yanı sıra, ABD eski Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice ve ABD eski Savunma Bakanı William Perry de yer alacak.

Karadeniz’in kültürüne, tarihine ve politikasına odaklanacak gezi, 30 Ağustos günü Moskova’da başlayacak. Yolcular, Silver Wind adlı lüks yolcu gemisine İstanbul’dan binecekler. Seyahat güzergahı ise Batum limanı, oradan havayolu ile Tiflis ve Bakü oradan tekrar Batum ve ardından Soçi şeklinde belirlendi. Yalta, Sivastopol ve Odesa limanlarını ziyaret edecek lüks gemi daha sonra turun son durağı olan İstanbul’a geri dönecekler.

Firmanın, bu tura benzer bir geziyi de Ortadoğu'ya yapacağı öğrenildi. 

Güncelleme Tarihi: 06 Şubat 2010, 14:19
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35