banner39

Görüşme 'Çok samimi bir havada geçti'

Başbakan Erdoğan ile Barack Obama arasındaki görüşmenin "çok samimi bir havada" geçtiği belirtildi.

Arşiv 14.04.2010, 00:22 14.04.2010, 00:22
Görüşme 'Çok samimi bir havada geçti'


Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Barack Obama arasındaki görüşmenin "çok samimi bir havada geçtiği, Ermenistan ve İran başta olmak üzere bir çok konunun ele alındığı" bildirildi.

Başbakan Erdoğan ile ABD Başkanı Obama arasında yapılan görüşmede, Ermenistan ve İran başta olmak üzere bir çok konu ele alındı.

Erdoğan, Obama'ya Türkiye'nin Kafkasya ve Orta Doğu'da barışın tesisi için yaptığı çalışmaları aktarırken görüşmede ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton ve Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nun Kafkafsya bölgesiyle ilgili sürdürdükleri çalışmaların devamı için mutabakata varıldı.

Başbakan Erdoğan, ayrıca Obama'ya İran'ın nükleer programı konusundaki görüşlerini de iletti. Obama da Türkiye'nin diplomasi ve barışa yönelik çalışmalarını takdirle izlediklerini ancak çözüme ulaşmak ve ilerleme kaydetmek için bu konuda Türkiye'nin devrede kalarak girişim ve çabalarını, yapıcı katkısını sürdürmesini istedi.

"Çok samimi bir havada geçtiği" bildirilen görüşme, 15 dakika planlanmasına karşın 45 dakika sürdü. "Yapıcı ve olumlu olduğu" bildirilen görüşmede, Kafkaslar ve Orta Doğu'daki gelişmeler de ele alındı.

Kaynak : AA

Yorumlar (0)
24
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?