banner15

Grev uçuşları etkilemedi

İşçilerin eylemi İstanbul Atatürk Havalimanı'nda uçuşlarda bir aksaklık yaşanmasına neden olmadı

Grev uçuşları etkilemedi

Dünya Bülteni/Haber Merkezi

TEKEL işçilerine destek için TÜRK-İŞ, HAK-İŞ, DİSK, TÜRKİYE KAMU-SEN ve KESK'in bir günlük "çalışmama hakkını kullanma" eylemi nedeniyle, İstanbul Atatürk Havalimanı'nda uçuşlarda bir aksaklık yaşanmazken, uçuşlar normal seyrinde devam etti.

AA muhabirinin yetkililerden aldığı bilgiye göre, konfederasyonların aldığı karar gereği bugün 08.00-17.00 saatleri arasında gerçekleştirilen genel grev, Atatürk Havalimanı'ndan yurt içi ve yurt dışına gerçekleştirilen uçak seferlerini etkilemedi

Sabah saatlerinde yurt içi ve dışına gitmek için havalimanına gelen yolcular, check-in işlemlerini yaptırıp, uçaklarına binerek gidecekleri yerlere sorunsuz bir şekilde gitti.

TÜRK-İŞ'e bağlı Türkiye Sivil Havacılık Sendikası (HAVA-İŞ) dün TEKEL işçilerine destek vermek amacıyla üyelerine "çalışmama hakkını kullanma" çağrısı yapmıştı. THY'de örgütlü bulunan HAVA-İŞ'in çağrısına karşılık, THY'nin uçak seferlerinde bir aksama olmadı.

İstanbul Atatürk Havalimanı Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) çalışanları da mesailerine normal olarak gelip çalışmalarını sürdürdü.

Öte yandan, THY, dün çalışanlarına gönderdiği yazıda bugünkü eylemin "yasadışı" olduğunu duyurarak, "Şirketimizce yasadışı hiçbir eyleme müsamaha gösterilmeyecek olup, gerekli hukuki işlem tesis edilecektir" uyarısında bulunmuştu.

 

Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2010, 12:20
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48