Gül: Günü gelir, Çankaya da milletin olur

Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül, ''Hiç merak etmeyin günü gelir, Çankaya da milletin olur'' dedi.

Gül: Günü gelir, Çankaya da milletin olur

Bakan Gül, AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da katılımıyla Manisa'da düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, TBMM Başkanı Bülent Arınç'ın memleketinde olmaktan büyük mutluluk duyduklarını söyledi.

Gittikleri her yerde aynı heyecan ve coşkuyu gördüklerini ifade eden Gül, mitinge katılanların ''Vur, vur, inlesin, Baykal dinlesin'' sözleri üzerine, şunları kaydetti:

''Hiç vurmaya gerek yok. Onlar zaten dinliyor, onlar zaten meydanlarda cevaplarını alıyor. Onlar Türkiye'nin sadece belli meydanlarında belli şehirlerinde toplanıyor. Biz, Türkiye'nin bütün meydanlarında toplanıyoruz. Türkiye'nin birliğinin, bütünlüğünün, bekasının simgesiyiz. Çünkü milletin tümünü, bu şekilde meydanlarda toplayan tek partiyiz. Türkiye'de kardeşliği pekiştirmek, bütünlüğünü korumak Türkiye'nin bütününe hitap etmekle mümkün. Bunu yapan tek parti var, o da AK Parti.''

Gül, seçim dönemiyle birlikte 4.5 yıl sonra yeniden vatandaşların karşısına çıkarken, heybeleri dolu hizmetlerle geldiklerini belirterek, ''Bu hizmetler bütün Türkiye sathına yayıldı. Manisa, Kars, Adana, Kayseri, Türkiye'nin bütün kazalarında, köylerinde biliniyor ve bütün Türk milleti bunu takdir ediyor. Bunu takdir ettiği için bu meydanlar da doluyor. Biz sözü ve özü bir olanlardanız'' diye konuştu.

Türkiye'nin 4.5 yıl önce DSP-MHP-ANAP koalisyonu hükümetiyle yönetildiğini anımsatan Gül, bu sırada mitinge katılanlardan yükselen protesto seslerini de önleyerek, şunları söyledi: ''(Yuh) bize hiç yakışmıyor. Ama o hükümetin Türkiye'si ile o hükümetin mevcut olduğu günlerin Türkiye'sini bir karşılaştırırsanız, farkı göreceksiniz. Ama bu, hepimizin gece gündüz koşturmasıyla oldu. Türkiye üzerindeki kara bulutlar dağıldıysa 4.5 yılık hizmetle oldu.''

Abdullah Gül, konuşması sırasında ''Çankaya, Çankaya'' diye sloganlar atılması üzerine de ''Hiç merak etmeyin günü gelir, Çankaya da milletin olur. Onun için önce 22 Temmuzda sandıkları dolduracağız'' şeklinde konuştu.

Katılımcılardan bu konuda söz isteyen Gül, konuşmasını ''Siz bize yola devam deyin, biz de hizmet kervanına devam edelim'' diyerek tamamladı.

AA

Güncelleme Tarihi: 13 Temmuz 2007, 10:02
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35