banner39

Gül: Hain saldırıyı lanetliyorum

Hakkari'de sınır birliğine yapılan saldırıya bir tepki de Cumhurbaşkanı Gül'den geldi.

Arşiv 19.06.2010, 15:04 19.06.2010, 15:04
Gül: Hain saldırıyı lanetliyorum


Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Hakkari'de, PKK'lılarca bir sınır bölüğüne düzenlenen saldırı ve sonrasındaki operasyonlarda 10 askerin katledilmesini ve 16 askerin de yaralanmasını lanetlediğini belirtti.

Cumhurbaşkanı Gül, ''Şunu bir kez daha vurgulamak isterim ki bu saldırıların, devletimizi ve milletimizi zayıflatacağını, halkımızın huzur ve güvenliğini bozacağını düşünenler, büyük gaflet içindedirler'' dedi.

Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi'nden yapılan açıklamaya göre, Cumhurbaşkanı Gül, Hakkari'de 10 askerin hayatını kaybetmesi, 16 askerin de yaralanmasına ilişkin mesaj yayımladı.

Saldırıda 10 askerin katledilmesi ve 16 askerin de yaralanmasını büyük bir üzüntü ve nefretle karşıladığını belirten Cumhurbaşkanı Gül, şehitlere Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diledi.

Cumhurbaşkanı Gül, şunları kaydetti:

''Ailelerinin ve tüm milletimizin başı sağ olsun. Bu hain saldırıyı lanetliyorum. Şunu bir kez daha vurgulamak isterim ki bu saldırıların, devletimizi ve milletimizi zayıflatacağını, halkımızın huzur ve güvenliğini bozacağını düşünenler, büyük gaflet içindedirler.

Terörü kullanan, onu himaye eden ve destek verenler, hiçbir zaman amaçlarına ulaşamayacaklardır. Terör örgütlerinin en büyük korkusu, daima gerçek bir demokrasi olmuştur. Halkımızın demokratik standartlarının yükselmesini kendisine tehdit olarak gören terör örgütü, bu son hain saldırısıyla gerçek yüzünü ve amacını bir kez daha herkese göstermiştir.

Tüm dünyaya ilan etmek isterim ki ülkemiz, teröre karşı en güçlü ve en etkili şekilde, topyekun bir mücadele içindedir. Her zaman vurguladığım gibi, Türkiye'nin birinci önceliği de budur. Terör örgütü bitirilene kadar bu mücadele büyük bir kararlılıkla sürdürülecektir. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerine ve tüm güvenlik güçlerimize, bu mücadelede gösterdikleri üstün başarı ve fedakarlıkları için bir kez daha minnet ve şükranlarımı sunuyorum. En değerli varlıklarını bu ülke için feda eden ailelerimizin acısını yürekten paylaşıyor, şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum.''


 

banner53
Yorumlar (0)
23
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?