banner39

Gül: İsrail komik olmasın

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Gazze filosuna kanlı baskın emrini veren Ehud Barak'ın soruşturma komisyonuna ironik çıkışlar yaptı.

Arşiv 13.06.2010, 13:00 13.06.2010, 14:18
Gül: İsrail komik olmasın

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Fatih Üniversitesi’ndeki mezuniyet törenine katılan Cumhurbaşkanı Gül, İsrail’in Gazze’ye yardım gemisine saldırısı ile ilgili soruşturma yapacağı iddiasını değerlendirdi. Gül, “Bu çok gülünç bir durum olur” dedi

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, İsrail’in ‘’Gazze’ye yardım götüren gemilere yönelik saldırı konusunda kendisinin araştırma yapacağını’’ açıklamasıyla ilgili, ‘’Çok gülünç bir durum olur” değerlendirmesi yaptı. “İsrail’in; ‘ben kendim bu araştırmayı yapacağım’ demesi çok gülünç bir durum olur” diyen Gül, “O zaman insana hemen sorarlar; Güney Kore’nin o batan gemisiyle ilgili araştırmayı Kuzey Kore kendisi yapması gerekir. Dolayısıyla uluslararası bu tip konularda tutarlı olmak gerekir” diye konuştu.

EKSEN LAFLARINA HİÇ ALDIRMAYIN

Fatih Üniversitesi mezuniyet törenine katılan Cumhurbaşkanı Gül, salona girişinde öğrenci ve davetliler tarafından ayakta alkışlanarak karşılandı. ‘’Bugün çok tartışılan, hatta politik seviyede tartışılan, çok dar anlamda Türkiye nereye gidiyor, doğuya mı, batıya mı gidiyor, ekseni mi kayıyor gibi laflara hiç aldırmayın” diyen Gül ‘’Şüphesiz ki Türkiye de komşularıyla, Türk Cumhuriyetleriyle, bütün İslam ülkeleriyle, eskiden tarihte beraber olduğu ülkelerle güçlü bir şekilde ilişkilerini devam ettirecektir. Bunlar hiçbir zaman tezat olarak görülmeyecektir’’ dedi. Gül, İsrail’in yardım gemisine saldırısının ancak “El Kaide’den beklenebileceğini” belirterek, “İsrail önce özür dilemeli, tazminat ödemeli ve Gazze’ye ablukayı kaldırmalı. Sonra uluslararası soruşturma açılmalı. Kendisi soruşturursa komik olur” dedi.

12 yasa onayladı

Cumhurbaşkanı Gül, 8’i uluslararası anlaşma olmak üzere 12 kanunu onayladı. Onaylanan yasalar arasında Devlet Memurları Kanunu’nda değişiklik ile MEB Teşkilat Yasası da var.

 

banner53
Yorumlar (0)
23
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?