banner39

Gül: KKTC'yi desteklemeye devam edeceğiz

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Cumhurbaşkanlığına seçilen Derviş Eroğlu'na tebrik mesajı gönderdi.

Arşiv 18.04.2010, 23:23 18.04.2010, 23:23
Gül: KKTC'yi desteklemeye devam edeceğiz


Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, "Kıbrıs'ta devam eden BM müzakerelerinin adil ve kalıcı bir çözüme ulaşmasının, Türkiye'nin ve KKTC'nin her zaman en samimi, müşterek arzu ve hedefi olduğunu" belirterek "Bu hedefe ulaşılması yönünde Kıbrıs Türk halkının göstermiş olduğu azim ve iradeyi dün olduğu gibi bundan sonra da desteklemeye devam edeceklerini" bildirdi.

Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi'nden yapılan açıklamaya göre, Gül, KKTC'de  gerçekleştirilen seçimlerde Cumhurbaşkanlığına seçilen Derviş Eroğlu'na tebrik mesajı gönderdi.

Gül, mesajında şunları kaydetti:

"Kıbrıs Türk halkının örnek demokrasisini ve siyasi olgunluğunu yansıtan biçimde, şeffaflık içinde yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimleri neticesinde, Kıbrıs Türkünün iradesi, içinden geçilmekte olan kritik dönemde bu yüce makama Zat-ı Alinizin seçilmesi yönünde tecelli etmiştir.

Engin devlet tecrübesine sahip bir lider olarak, Cumhurbaşkanlığınız döneminde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin daha güçlü, müreffeh ve uluslararası camiayla bütünleşmiş bir noktaya ulaşacağına inancım tamdır.

Cumhurbaşkanı olarak, BM kapsamlı çözüm müzakerelerini Kıbrıs Türk tarafının bugüne kadar sergilemiş olduğu yapıcılık ve dinamizmle sürdüreceğinize ve en kısa sürede neticelendirilmesi için her türlü gayreti sarf edeceğinize inanıyorum.

Kıbrıs Türk halkının huzuru, güvenliği, refahı ve Ada'nın eşit sahibi olarak meşru haklarının gözetilmesinde Türkiye'nin kararlı desteğini ve yakın işbirliğini her zaman yanınızda bulacaksınız."

Kaynak : AA


 

banner53
Yorumlar (0)
26
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?