banner39

Gül, Musevi vatandaşların bayramını kutladı

Gul kutlama mesajında, Cumhuriyetin eşit fertleri olduğunu belirteerek farklılıkların zenginlik olduğunu söyledi.

Arşiv 12.12.2009, 13:57 12.12.2009, 13:57
Gül, Musevi vatandaşların bayramını kutladı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Musevi vatandaşların Hanuka Bayramı'nı kutladı. Tüm vatandaşın kökenleri ve inançları ne olursa olsun, Cumhuriyetin eşit fertleri olduğunu belirten Gül, farklılıkların zenginlik olduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Musevi vatandaşların Hanuka Bayramı'nı kutladı. Tüm vatandaşın kökenleri ve inançları ne olursa olsun, Cumhuriyetin eşit fertleri olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Gül, farklılıkların, milletin birlik ve bütünlüğünü perçinleyen, kardeşlik ve dayanışma hissiyatını kuvvetlendiren zenginlikler olduğunu bildirdi.

Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Cumhurbaşkanı Gül, Hanuka Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Gül'ün mesajı şöyle:

''Asırlardır aynı topraklarda, hoşgörü, saygı, kardeşlik ve dayanışma hisleri içinde birlikte yaşadığımız, aynı sevinç, keder ve ümitleri paylaştığımız Musevi vatandaşlarımızın Hanuka Bayramı'nı en samimi dileklerimle kutluyorum.

Tüm vatandaşlarımız, kökenleri ve inançları ne olursa olsun, Cumhuriyetimizin eşit fertleridir. Geçmişte olduğu gibi, gelecekte de hiçbir zaman husumet kaynağına dönüştürülmesine izin vermeyeceğimiz farklılıklarımız, milletimizin birlik ve bütünlüğünü perçinleyen, aramızdaki sarsılmaz kardeşlik ve dayanışma hissiyatını kuvvetlendiren zenginliğimizi teşkil etmektedir.

Bu düşüncelerle Musevi vatandaşlarımızın ve tüm Musevilerin Hanuka Bayramı'nı bir kez daha tebrik ediyor, esenlik ve mutluluklar diliyorum.''

banner53
Yorumlar (0)
26
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?