banner39

Gül, SDÜ'de aynı rektörü atadı

Cumhurbaşkanı Gül, Süleyman Demirel Üniversitesi Rektörlüğüne Metin Lütfi Baydar'ı yeniden atadı.

Arşiv 29.05.2008, 10:33 29.05.2008, 10:33
Gül, SDÜ'de aynı rektörü atadı


Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Süleyman Demirel Üniversitesi Rektörlüğüne seçimlerde en yüksek oyu alan Prof. Dr. Metin Lütfi Baydar'ı yeniden atadı.

Süleyman Demirel Üniversitesi'nde yapılan seçimlerde en yüksek oyu alan mevcut rektör Prof. Dr. Baydar'ın yeniden rektör olarak atanmasına ilişkin karar bugünkü Resmi Gazete'de yayımlandı. Baydar, Cumhurbaşkanı Gül tarafından yeniden rektör olarak atanırken bu yılki ilk rektörlük seçimlerinde en yüksek oyu alan aday rektör olarak atanmış oldu.

SDÜ'de yapılan rektörlük seçimlerinde Prof. Dr. Metin Lütfi Baydar en yüksek oyu almıştı. 202 oy alan Baydar ilk sırada yer alırken, 172 oy alan Prof. Dr. Namık Delibaş 2., 152 oy alan Prof. Dr. Harun Doğru ise 3. sırada yer almıştı. Prof. Dr. Hakkı Perk 49 oy alarak 4. sırada yer alırken, Prof. Dr. Mustafa Karakaş 45 oyla 5., Prof. Dr. Ali Kemal Yakut ise 32 oyla 6. olmuştu.

YÖK Köşk'e gönderdiği 3 kişilik listede 152 oy alan Prof. Doğru'yu listeden çıkararak yerine 45 oy alan Prof. Dr. Mustafa Karaşahin'i eklemişti. Doğru'nun eşinin başörtülü olduğu için listeden çıkarıldığı iddia edilmişti.

Kaynak: ANKA

banner53
Yorumlar (0)
23
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?