banner15

Gül, Slovenya lideri Turk ile görüştü

Slovenya Cumhurbaşkanı Turk ile görüşen Abdullah Gül, iki ülke arasındaki ilişkileri ve Türkiye'nin AB sürecini değerlendirdi.

Gül, Slovenya lideri Turk ile görüştü


Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Makedonya'nın Ohri şehrinde düzenlenen 15'inci Orta Avrupa Ülkeleri Cumhurbaşkanları Zirvesi'nin ikinci gününde, programına Slovenya Cumhurbaşkanı Danilo Turk ile görüşerek başladı.

Sabah 10.20'de (TSİ 11.20) gerçekleşen ikili görüşmede taraflar, iki ülke arasındaki ilişkiler ve ekonomik işbirliğinin yanı sıra, Slovenya'nın AB ilişkilerinde yeni devraldığı başkanlık görevini ve Türkiye'nin AB'ye üyelik sürecini ele aldı.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül zirvenin son gününde, "Entegrasyon, Güçlü ve Rekabete Dayanan Ekonomi Olanağı, Enerji Perspektifleri ve Güçlükleri" başlıklı oturumda konuşacak.

Abdullah Gül, zirvenin ikinci bölüm toplu görüşmesinin ardından Ohri'de Tekke Camii'ni ziyaret ederek, halkla görüşecek.

Temasları kapsamında saat 16.00'da başkent Üsküp'e hareket edecek ve daha sonra Türk toplumu temsilcilerini kabul edecek olan Cumhurbaşkanı, Türkiye'nin Üsküp Büyükelçisi Taner Karakaş'ın onuruna vereceği akşam yemeğine de katılacak.

Güncelleme Tarihi: 03 Mayıs 2008, 14:32
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35