banner39

banner35

Gül: Türkiye'de hiçbir şey gizli kalmaz

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Taraf gazetesinde yayımlanan "eylem planı" hakkında konuştu, hukuki sürece dikkat çekti

Arşiv 21.06.2009, 16:14 21.06.2009, 16:14
Gül: Türkiye'de hiçbir şey gizli kalmaz

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Karaman Belediye Başkanlığı'nı ziyaretinde Taraf Gazetesi'nden yayınlanan belgeyle ilgili değerlendirmesinin sorulması üzerine, şunları söyledi:

''Konuyla ilgili hukuki süreç işliyor. Bütün bunlarla ilgili hukuki süreç işliyor. Türkiye şeffaf bir ülkedir. Bu şeffaflık içinde bir yanlış varsa hukuk yoluyla ortaya çıkar ve gereği yapılır. Yanlışlar yoksa, o zaman Türkiye'de kasıtlı yapanlar varsa, o da yanlış olduğu için o da ortaya çıkar, onlarla ilgili de gereken yapılır. Ama artık Türkiye'de hiçbir şey gizli kalmaz.

Bununla ilgili gayet titiz bir şekilde bütün hukuki yollar çalışmaktadır. Bununla ilgili adliye teşkilatı hem askeri hem sivil bunlar üzerine düşeni yapmaktadır, görüyorsunuz. Onun için bizim bir taraftan da Türkiye'nin esas büyük gündemlerini ihmal etmememiz gerekir.

Türkiye'nin diğer esas büyük gündemi ülkenin ekonomik kalkınmasının güçlü bir şekilde devam etmesi, Türkiye'de reformların güçlü bir şekilde sürmesi, Türkiye'nin demokratikleşmesiyle ilgili çalışmaların güçlü bir şekilde yapılması, Türkiye'nin demokratik standartlarının topyekun yükseltilmesi. Bunlar olurken birçok problem zaten Türkiye içerisinde kendiliğinden de çözülecektir. O açıdan şu anda bununla ilgili savcılar ve hukuk yolları gereğini zaten yapmaktadır. Herkesin onu takip etmesini isterim. Şüphesiz ki biz de bunları kendi aramızda konuşuyoruz. Benim söyleyeceğim; Türkiye'de hukuka güvenmek ve hukuk yollarının en iyi şekilde çalışmasına herkesin yardımcı olmasını temin etmektir.''

Kaynak: AA

Yorumlar (0)
28
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?