banner15

Gül: Türkiye'nin tek hedefi teröristlerdir

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, 'PKK'nın elebaşısı Karayılan öldürüldü' diyen gazetecilere, "Türkiye'nin tek hedefi teröristlerdir" dedi

Gül: Türkiye'nin tek hedefi teröristlerdir


Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Türk Silahlı Kuvvetlerinin Irak'ın kuzeyindeki Kandil Dağı'na düzenlediği hava harekatıyla ilgili, "Türkiye'nin tek hedefi teröristlerdir. Bu yönde elde edilen istihbarat bilgileri doğrultusunda sivil halka asla zarar vermeden, sadece teröristler hedef alınmaktadır" dedi.

Cumhurbaşkanı Gül ve Makedonya Cumhurbaşkanı Branko Crvenkovski, baş başa ve heyetler arası görüşmelerin ardından ortak basın toplantısı düzenlediler.

Ortak basın toplantısında, gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Gül, bir gazetecinin, "Türk Silahlı Kuvvetlerinin Irak'ın kuzeyindeki Kandil Dağı'na düzenlediği hava harekatında, terör örgütü elebaşlarından 'Karayılan'ın öldüğü' yönündeki" iddiaların sorulması üzerine, Türkiye'nin terör örgütüyle mücadele içinde olduğunu ve bunu bütün dünya ile paylaştığını söyledi. Gül, şunları kaydetti:

"Türkiye'nin tek hedefi teröristlerdir. Bu yönde elde edilen istihbarat bilgileri doğrultusunda sivil halka asla zarar vermeden, sadece teröristler hedef alınmaktadır. Bu operasyonlarımızda da başarılı olduğumuzu herkes görmektedir. Bir taraftan hiçbir sivile zarar vermeden diğer taraftan teröristler karşısında da kararlı ve etkili olduğumuz, en zor şartlar altında bile bu mücadeleyi sürdürdüğümüzü herkes görmektedir. Bu kararlılığımız devam edecektir."

Kaynak : AA

Güncelleme Tarihi: 04 Mayıs 2008, 15:12
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35