banner15

Gül ve Babacan Davos'a gidecek

Dışişleri Bakanı Abdullah Gül ve Başmüzakereci Ali Babacan, İsviçre’nin Davos'ta Dünya Ekonomik Forumu Yıllık Toplantısı’na katılacak.

Gül ve Babacan Davos'a gidecek

Dışişleri Bakanı Abdullah Gül ve Başmüzakereci Ali Babacan, İsviçre’nin Davos şehrinde 24-28 Ocak 2007 tarihleri arasında yapılacak olan Dünya Ekonomik Forumu Yıllık Toplantısı’na katılacak.

Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, 24-28 Ocak 2007 tarihleri arasında İsviçre’nin Davos şehrinde yapılacak Dünya Ekonomik Forumu Yıllık Toplantısı’nda devlet adamları, uluslararası iş ve finans çevrelerinin üst düzey yöneticileri, akademisyenler, basın-yayın kuruluşları ve sivil toplum örgütleri mensuplarının bir araya geldiği kaydedildi.

Bu yıl düzenlenecek toplantıya 90 ülkeden yaklaşık 2 bin 400 kişinin katılmasının beklendiği belirtilen açıklamada, 24 Devlet veya Hükümet Başkanı ve 85 Bakan Davos’ta bulunacağı bildirildi.

Bu yılki teması “Küresel Gündemi Biçimlendirmek, Değişen Güç Dengesi” (Shaping The Global Agenda, The Shifting Power Equation) olarak belirlenen toplantıda, 2007 yılında dünya gündeminde yer alacak önemli konular görüşülürken, ortaya çıkan yeni güç odakları üzerinde de durulacağı kaydedildi.

Açıklamada, “Bu çerçevede, özellikle aralarında ülkemizin de bulunduğu ‘yükselen ekonomilerin’ küresel ölçekte artmakta olan önemi, tüketicilerin üreticiler üzerinde artan etkisi, bireylerin ve küçük grupların seslerinin daha fazla duyulmaya başlaması ve temel malların üreticilerinin küresel ticarette artan rolü gibi konular Davos’ta ele alınacaktır” denildi.

Dışişleri Bakanlığı’nın açıklamasında ayrıca, “190 civarında konuda düzenlenecek toplantıları, ‘Ekonomi’, ‘Jeopolitik’, ‘Teknoloji ve Toplum’ ve ‘İş Dünyası’ ana başlıkları altında toplamak mümkündür. Bu toplantılar arasında yer alan, ‘Türkiye’nin Siyasi Geleceği’ ve ‘Irak ve Orta Doğu’nun Geleceği’ konulu toplantılara Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Sayın Abdullah Gül katılacak ve ülkemizin görüşlerini dünya kamuoyuna anlatacaktır.

Davos toplantılarına Devlet Bakanı Sayın Ali Babacan da iştirak edecektir” ifadeleri yer aldı.

ANKA

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 09:31
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48