banner39

Gül ve Erdoğan geceyarısında gerilimi konuştu

Başbakan Erdoğan ve Cumhurbaşkanı Gül, dün gece yarısına kadar süren görüşmelerinde güdemdeki gerilimi konuştular.

Arşiv 31.03.2008, 12:48 31.03.2008, 12:48
Gül ve Erdoğan geceyarısında gerilimi konuştu

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, TBMM'de temsil edilen siyasi partilerin liderleriyle yaptığı görüşmelerin ardından dün de Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'la bir araya geldi. Pembe Köşk'te saat 00.30'a kadar süren görüşmede, son günlerde siyasette yaşanan tartışmalar ve gerilimler masaya yatırıldı.

Gül, Türkiye'yi ziyaret eden Kuveyt Emiri Şeyh Sabah El Ahmet El Cabir El Sabah onuruna verdiği akşam yemeğinin ardından Erdoğan'la görüştü. Görüşme saat 22.30 sularında Pembe Köşk'te basına kapalı olarak başladı. İkili geçen haftaki olağan görüşmeyi Erdoğan'ın yurtdışında olması nedeniyle yapamamıştı.

Görüşmede son günlerde AKP'ye yönelik türban tartışmaları nedeniyle yapılan "geri adım atılmalı" mesajı da değerlendirildi. Erdoğan, Gül'e kapatma davasına yönelik hazırladıkları anayasa paketi hakkında bilgi verdi.

Gül, daha önce, TBMM'de temsil edilen siyasi partilerin liderleri ve bazı sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya gelmişti. Dış politika ve güvenlik konularının ele alındığı görüşmelerde, Gül, parti liderlerine kritik dönemde siyasi kaosa izin verilmemesi ve herkesin soğukkanlı davranması gerektiği mesajını vermişti. Gül, bu kapsamda DİSK Genel Başkanı Süleyman Çelebi'yi de 2 Nisan Çarşamba günü kabul edecek.

Kaynak: Milliyet

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?