banner39

Gül'den Aytmatov'a: Türkiye'ye gel

Cengiz Aytmatov'a geçmiş olsun mesajı gönderen Abdullah Gül, gelip Türkiye'de tedavi olmasını istedi.

Arşiv 18.05.2008, 19:18 18.05.2008, 19:18
Gül'den Aytmatov'a: Türkiye'ye gel

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, geçen hafta rahatsızlanan dünyaca ünlü Kırgız yazar Cengiz Aytmatov'a geçmiş olsun mesajı gönderdi. Erdoğan da Aytmatov'u unutmadı..

Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi'nden yapılan açıklamada, Gül'ün, geçen hafta rahatsızlanan Cengiz Aytmatov'a Kazan Başkonsolosluğu aracılığıyla geçmiş olsun mesajı gönderdiği bildirildi.

Açıklamada, Cumhurbaşkanı Gül'ün, Aytmatov'un tedavisine gerekirse Türkiye'de devam edilmesinin ailesine önerilmesi talimatını verdiği belirtildi.

BAŞBAKAN ERDOĞAN, ''GEÇMİŞ OLSUN'' MESAJI YAYIMLADI

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Kırgız yazar Cengiz Aytmatov'un rahatsızlanarak hastaneye kaldırılması üzerine ''geçmiş olsun'' mesajı yayımladı.

Başbakanlık Basın Merkezi'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Başbakan Erdoğan, mesajında, şunları kaydetti:

''Sadece Türk yazı dünyasına değil, dünya edebiyatına da önemli eserler kazandıran Cengiz Aytmatov'un geçirdiği rahatsızlıktan büyük üzüntü duydum.

Eserleri pek çok dile çevrilen Türkçenin bu büyük edebiyatçısı, aynı dili konuşan topluluklar arasında da önemli bir kültür köprüsü olmayı başarmıştır.

Değerli yazarımız Cengiz Aytmatov'a acil şifalar diliyor, kültürel gelişimine önemli katkılar yaptığı Kırgızistan halkı ile okur camiasına geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum.''

Kaynak: İHA

banner53
Yorumlar (0)
33
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?