banner15

Güler: Garipoğlu'nun bırakıldığını sanmıyorum

İstanbul Valisi Güler, Karabulut'un katil zanlısı Cem Garipoğlu'nun yakalanıp bırakıldığı iddialarını doğru olmadığını söyledi.

Güler: Garipoğlu'nun bırakıldığını sanmıyorum


İstanbul Valisi Muammer Güler, "Münevver Karabulut'un katil zanlısı Cem Garipoğlu'nun yakalanıp serbest bırakıldığı iddialarının incelenmesi iyi ama ben böyle bir şeye ihtimal vermiyorum" dedi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Münevver Karabulut cinayeti zanlısı Cem Garipoğlu'nun yakalanıp serbest bırakıldığı iddiası üzerine soruşturma başlattı. İddia sahibi, Münevver'in annesi Nagihan Karabulut ifade için savcılığa çağırıldı.

Nagihan Karabulut'un gazetelere yansıyan "Cem Garipoğlu'nu olay günü yakaladılar, serbest bıraktılar. Milyon dolarlar havada uçuşuyor" şeklindeki iddiasını ihbar kabul eden istanbul cumhuriyet başsavcılığı resen soruşturma başlattı.

Vali Muammer Güler, İstanbul Valiliği'nde ''Nagihan Karabulut'un bazı iddiaları oldu. Savcılık bununla ilgili soruşturma başlattı'' diyen bir basın mensubunu yanıtlarken, Nagihan Karabulut'un iddiaları karşısında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığının harekete geçmesinin normal olduğunu belirtti.

Bu konunun araştırılacağını, çünkü artık çok dillendirildiğini ifade eden Güler, ''Ben böyle bir iddianın mutlaka adli merciler tarafından soruşturulması yapılarak sonucunun kamuoyuyla paylaşılmasını ve bundan sonra artık bu konu üzerinde ona göre konuşulması gerektiğini düşünüyorum'' dedi. Güler, zanlıyı arama çalışmalarının devam ettiğini, kendilerini ilgilendiren konunun da bu olduğunu dile getirdi.

İddialar karşısında artık bir şey söylemeyeceğini belirten Güler, şöyle konuştu:

''O konuda artık hiçbir şey söylemem. Çünkü o konu artık karşılıklı bir itham haline dönüştü ve bir kere dile getiriliş tarzı hiç hoş değil. Cumhuriyet Başsavcılığının bu konuyu inceliyor olmasından da memnuniyet duydum. Çünkü varsa bir sorumlu gereği yapılır, ama yoksa da hiç kimse öyle durup dururken bu tür iddiaları da artık dile getiremez. Bu konuda Cumhuriyet Başsavcılığının vereceği karar herkes için bağlayıcılığı olan bir karar olacaktır. Kimse de böyle ulu orta bir başka kurumu, bir başka kişiyi itham etmek durumunda kalmaz.

Ama öyle bir şey varsa da herkes tabii karşısında olur. Ama ben böyle bir şeye asla ve asla ihtimal vermiyorum. Böyle bir şeyi düşünmek bile şahsen benim için normal değil. Çünkü Türk emniyet teşkilatı orada olaya en kısa zamanda vaziyet etmiş, en kısa sürede bütün delilere ulaşmış, faili tespit etmiştir. Failin yakalanması konusu ayrı bir konudur, ama böyle bir iddianın Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından ele alınıp sonuca bağlanmasında da fayda var.''

Kaynak: Ajanslar


Güncelleme Tarihi: 14 Ağustos 2009, 22:05
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35