banner15

Güler Sabancı'dan AK Parti övgüsü

Sabancı Holding'in başındaki isim, Türkiye'deki belirsizliğinin yakında sona ereceğini söyledi.

Güler Sabancı'dan AK Parti övgüsü

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, CNBC Europe kanalından yayınlanan Squawk Box Europe programına konuk olarak katıldı.

Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, Türkiye'deki belirsizliğin 5-6 ay içerisinde ortadan kalkacağı öngörüsünde bulunurken, "Yaşanan zorluklara karşın Türk ekonomisinin temel yapılarında büyük değişiklik yok" dedi.

Güler Sabancı, dünyadaki belirsizliğin Türkiye'yi de etkilediğini belirterek, şöyle konuştu: "Dünyadaki belirsizlik herkes tarafından biliniyor. Dünyadaki belirsizliğe ek olarak, Türkiye'de de iktidar partisi olan AKP'ye açılan davaya bağlı biraz daha fazla belirsizlik var. Ama bu belirsizliğin 5-6 ay içerisinde ortadan kalkmasını bekliyoruz. Diğer taraftan hükümet son birkaç ay içinde doğru olduğunu düşündüğümüz işler yaptı. Uzun süredir beklediğimiz Sosyal Güvenlik Yasası ile ilgili çalışmalar tamamlanmasına yönelik adımlar attı. Avrupa Birliği yolunda önümüze çıkan, hatta bence hâlâ yolda kalmamızı sağlayan, Türkiye için çok önem taşıyan, ifade özgürlüğü ile ilgili 301.Madde konusu çözüldü. Özelleştirmeler de başlıyor." Grup olarak daha düşük büyüme oranlarına göre bir bütçe yaptıklarını belirten Sabancı, "Grup olarak yüzde 10 enflasyon bekliyoruz" dedi.
Güncelleme Tarihi: 04 Mayıs 2008, 11:09
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35