banner15

Gülle yarın taburcu oluyor

Trafik kazasında ağır yaralanan AKP Genel Başkan Yardımcısı Akif Gülle yarın taburcu oluyor.

Gülle yarın taburcu oluyor

Merzifon yakınlarında geçirdiği trafik kazasında ağır yaralanan AKP Genel Başkan Yardımcısı Akif Gülle yarın taburcu oluyor. Gülle’nin bir süre evinde dinlendikten sonra aktif siyasete döneceği öğrenildi. Amasya’nın Gümüşhacıköy ilçesinde düzenlenen bir şenlikten dönerken 16 Temmuz 2006’da trafik kazası geçiren AKP Amaysa Milletvekili Akif Gülle’nin yarın taburcu olacağı belirtildi.

Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi yetkililerinden edinilen bilgilere göre, Gülle, yarın taburcu olacak. Geçirdiği trafik kazası nedeniyle yaklaşık bir ay yoğun bakımda kalan ve 87 gün hastanede yatan Gülle, yarın saat 11.00’da bir basın toplantısı düzenleyecek. Gülle’nin, basın toplantısında sağlık durumuyla ilgili bilgi vereceği belirtilirken, hastane yetkililerine de gösterdikleri çabadan dolayı teşekkür edeceği kaydedildi.

Gülle hastaneye getirildiğinde beyninde ve akciğerlerinde ödem oluşmuş kol ve bacaklarında kırıklar meydana gelmişti. Önce beynindeki ödem giderilen Gülle’ye, daha sonra akciğerlerindeki ödemin giderilmesi için tüp takıldı. Solunum fonksiyonlarının düzelmesi için, solunum cihazına bağlanan Gülle, uzun bir süre makineye bağlı yaşamını sürdürdü. Solunumunun düzelmesinin ardından kol ve bacaklarındaki kırıklar ameliyatla düzeltilen Gülle, daha sonra servise alındı. Serviste 47 gün yatan Gülle, fizik tedavi gördü. Gülle’nin bir süre daha evinde dinlendikten sonra aktif siyasi yaşama geri döneceği öğrenildi.

Kaynak: ANKA

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 09:31
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48