banner39

Gültekin'den 'Yargıtay Krokisi' açıklaması

İP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Bedri Gültekin, Yargıtay krokisi iddialarının bir ''komplo ürünü olduğunu'' savundu.

Arşiv 26.03.2008, 15:44 26.03.2008, 16:27
Gültekin'den 'Yargıtay Krokisi' açıklaması


İşçi Partisi (İP) Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Bedri Gültekin, parti genel merkezinde yapılan aramada bulunduğu iddia edilen krokinin, resmi arama tutanağında belirtilmediğini savunarak, ''Gazetede yayımlanan kroki büyütülerek bakıldığında, genel merkeze polis baskınından 8 gün önceki tarih ve Taraf gazetesinin Ankara bürosunun numarası bulunan bir faks metni olduğu açıkça görülmektedir'' dedi.

Gültekin, parti genel merkezinde düzenlediği ve partililerin de katıldığı basın toplantısında, partisinin bir komployla karşı karşıya bulunduğunu ileri sürdü. Gültekin, ''Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı'nın hakkında kapatılması için iddianame hazırladığı parti, anayasa ve yasaların güvencesi altında olan bir siyasi partinin faaliyetlerini fiilen durdurma çabası içindedir'' iddiasında bulundu.

Gültekin, bazı basın organlarında İP Genel Merkezi'ndeki aramada Yargıtay krokisinin bulunduğu iddiasına yönelik haberlerin yer aldığını hatırlatarak, bunun bir ''komplonun ürünü olduğunu'' savundu.

BU BİR ÖLÜM KALIM SAVAŞIDIR

İşçi Partisi'ne yapılan baskınla ilgili polis tutanağında böyle bir belgenin olmadığını öne süren Gültekin, "Bu bir ölüm kalım savaşıdır. Türkiye'yi en ön safta savunan İşçi Partisi yok edilmek istenmektedir. Yalan haber yapanları uyarıyoruz. Yargı önünde hesap verecekler." dedi.

BUNLAR YÜCE DİVAN'DA YARGILANACAK

AK Parti'ye açılan kapatma davası hakkında da konuşan Gültekin, 28 Şubat sonrası kapatılan Refah Partisi yetkililerinin sadece siyasi yasak almasına atıfta bulunarak, "Bunlar, bununla kurtulamayacaklar. Yüce Divan'da yargılanacaklar." ifadelerini kullandı.

Hapisteki bazı çete mensuplarına İP ve bazı komutanlar aleyhine konuşmaları karşılığında ceza indirimi teklifinde de bulunulduğunu iddia eden Gültekin, bu kişilerin isimlerini verdi: Yaşar Öz, Türk İntikam Tugayı ile bağlantılı olduğunu söylediği Semih Tufan, Danıştay Saldırısı'nı düzenleyen Alpaslan Aslan ve Osman Yıldırım.

Kaynak: AA

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?